Informacje

Sloty lub automaty do gier 2021: technologie gier, historia powstania

Pierwszy automat do gry pojawił się ponad 100 lat temu, a od tego czasu ta forma  hazardu przeszła wiele zmian. Sloty ewoluowały od maszyn mechanicznych do gier wideo online. Ze względu na popularność tej zabawy za pieniądze, wielu graczy próbuje dowiedzieć się, jak działają sloty do gier i automaty w kasynach.

Aby zrozumieć zasady gry na automatach, użytkownik musi zapoznać się ze wszystkimi ich cechami, specjalnymi funkcjami i poleceniami. Jeśli chcesz grać w kasynie, ale nie jesteś pewien swoich umiejętności, powinieneś najpierw poćwiczyć w wersjach demonstracyjnych gry lub w kasynach społecznościowych. Omówmy wszystkie najważniejsze punkty.

Jak działają sloty — automaty do gry?

Automaty są zasilane przez generator liczb losowych, który określa szansę i kwotę wygranej. Natychmiast oblicza wynik. Każdy slot ma współczynnik RTP (Return To Player) – zwrot do gracza, procent zwrotu dla graczy. Rozmiar RTP można znaleźć w sekcji pomocy gry. RTP wynosi zazwyczaj od 95 do 96%.

Podstawowe polecenia:

 

➔         Graj — kliknij ten przycisk, aby rozpocząć grę.

➔         Postaw jeden/Maks. — Te dwa przyciski służą do postawienia zakładu zgodnie z Twoim saldem.

➔         Linie wypłat — wygrywające kombinacje pojawiają się na liniach wypłat.

➔         AutoStart — przycisk do nieprzerwanego obracania bębnami automatu .

➔         Monety lub Wartość monet – ten przycisk umożliwia określenie nominału monet.

➔         Info/Paytable — wyświetla informacje o zasadach gry, symbolach, bonusach i kombinacjach wygrywających.

➔        Bilans monet — pokazuje bilans gry.

➔         Wygrana — pokazuje wygrane po każdym obrocie bębna.

➔         Zakład/Linia — wskazuje wielkość zakładu na jedną linię wypłat.

➔         Zakład na linie — pokazuje liczbę aktywnych linii wypłat.

➔         Zakład — wyświetla wielkość zakładu na spin.

➔         Bębny — na bębnach pojawiają się wygrywające kombinacje. Są gniazda na 3, 5 lub więcej bębnów.

➔         Symbole — symbole tworzą zwycięskie kombinacje. Istnieją proste i specjalne znaki.

➔         Linie wygrywające — linie, na których pojawiają się zwycięskie kombinacje.

Historia automatów do gry

W 1891 roku Sittman i Pitt opracowali automat do gry, który stał się prekursorem nowoczesnych automatów. Składał się z 5 bębnów, 50 kart i opierał się na pokerze. Pierwszy prawdziwy automat wideo został stworzony w 1976 roku w Kalifornii przez N. Serraschio, R. Greena, W. Beckmana, J. Reukesa i L. Blacka pod kierownictwem firmy Fortune z siedzibą w Las Vegas. A pierwszy automat online został opracowany dopiero w 1994 roku. Był to automat do gry z trzema bębnami, jedną linią wypłat i jedną dźwignią. Z biegiem lat pojawiły się automaty na 5, 20, 25 i więcej bębnów ze zróżnicowaną liczbą linii wygrywających. Wtedy na rynek weszły automaty 3D.

Rodzaje i cechy slotów

Nowoczesne automaty zawierają również symbole (Wild, Scatter i zwykłe), darmowe spiny (lub spiny), mnożniki itp. Zobaczmy, jak wyglądają te sloty i funkcje specjalne:

  • Klasyczne automaty. Z reguły są to automaty z 3 bębnami i 1-5 liniami wygrywającymi. Niektóre z nich zawierają tylko jedną specjalną funkcję. Przykładem klasycznego automatu jest gra Ultra Hot.
  • Sloty owocowe. Są to automaty z motywem owoców, zawierające wiele symboli owoców, które tworzą zwycięskie kombinacje. Jednym z najpopularniejszych automatów do gry jest Sizzling Hot firmy Novomatic.
  • Automaty wideo. Automaty tego typu mają animowane zwycięskie kombinacje i bonusy. Takie automaty są produkowane przez Microgaming, Playtech i inne znane firmy.
  • Sloty 3D. Sloty z grafiką 3D i efektami.

Główną cechą automatów, która odróżnia je od innych gier hazardowych, są obrotowe bębny. Celem gracza jest zakręcenie bębnami i uzyskanie jak największej liczby wygrywających kombinacji. Istnieją jednak różne rodzaje automatów. Obecnie najpopularniejsze są automaty klasyczne, owocowe, wideo i 3D.

art. partnerski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend