Informacje, Video

SEDNO SPRAWY. Gołdynia wie, jak wygrać z Chwierutem

– Jeżeli Zjednoczona Prawica chce wygrać z obecnym prezydentem Oświęcimia Januszem Chwierutem musi połączyć siły, ale także sięgnąć do centrowego elektoratu – mówi Grzegorz Gołdynia.

W listopadzie powstała nowa formacja – Porozumienie, której liderem jest wicepremier Jarosław Gowin. Członkiem władz krajowych ugrupowania jest Grzegorz Gołdynia, lekarz, samorządowiec, b. wicestarosta powiatu oświęcimskiego, b. podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia. W 2018 r. odbędą się wybory samorządowe. Prawica, na czele z cieszącym się wysokim poparciem PiS, z pewnością wskaże swojego kandydata na prezydenta Oświęcimia, który zmierzy się z Januszem Chwierutem z PO. Kto to będzie? Czy ma szansę wygrać z działaczem Platformy? Przymiarki już trwają…

Poprzedni artykułNastępny artykuł

42 komentarze

 1. jurek ,zwojny pamiętam kolorowe niebo ,naloty buły naige farben po wojnie zamiszkalizmy 2k od lagru dziadków ,dom został zbużony a grunty zostały do dziśiaj nie oddane żadna niedojna z kandydatów nie zabrał głosu arzeby majątki zabrane przez komunistów zwrócic właścicielom most drewniny na sole słuszałem nimcy go zbudwali ,brakowało jednego przęsła przechodzilżmy po kładce.

 2. Nie będę głosował na pana Chwieruta, ponieważ jest zwolennikiem Platformy Obywatelskiej,
  która dopuściła się tylu nadużyć i nieprawości.

 3. To jest sprawa samych Wyborców na kogo będą głosować. Wszyscy kandydaci przed wyborami zabiegają o głosy zwykłych ludzi by później przez 4 lata się z nimi nie liczyć. Prawdziwa cnota krytyki się nie boi więc nie rozumiem dlaczego pod materiałami czy życzeniami wystawionymi na internetowych portalach za nasze podatki (nie z wynagrodzenia wójta, burmistrza czy prezydenta) zwykły obywatel nie może w komentarzach złożyć ad vocem własnych życzeń czy napisać komentarza co w danej sprawie myśli. Władza, która unika rozmów z mieszkańcami albo się czegoś boi, albo tych potencjalnych wyborców nie szanuje. Era nadludzi czy – w ich mniemaniu – wyższej kasty odchodzi i myślę, że przy najbliższych wyborach mieszkańcy to tym panom i paniom chowającym się w zaciszach gabinetów przypomną a następcy znajdą nie jedną „niespodziankę”. Politycy wymagają wiele od innych a jakoś nie mogą niczego zacząć wymagać od siebie.

 4. Normalnie będzie jeśli Chwierut zacznie sluchac mieszkańców i rozwiązywać ich małe problemy, nie szukać 25 mln zł na piesza kładkę na Kamiencu.

 5. Na szczęście ludzie w Oswięcimiu widzą, że dużo się dzieje i robi i nie zagłosują za kimś innym niż Chwierut – i chwała im za to – chociaż tu w miarę normalnie będzie.

 6. CHwierut niech przestanie betonować Oświęcim noi wycinać parki pod pretekstem ich budowy (betonowania i okamarowaniaich ) na kładce po remoncie na 100 metrach 7 kamer hihi

 7. Jakos twoje zdanie mnie nie rusza ,takze nie sil sie,bo ci zylka peknie paziu.

 8. W Oświęcimiu PEC założył 3 czujniki w miejscach „bardzo neutralnych” a i tak odczyty wskazują na bardzo złą jakość powietrza. Dlaczego nie zamocowano tych urządzeń na styku terenów z budynkami opalanymi piecami węglowymi i budynków wielokondygnacyjnych? Czyżby strach przed brakiem skali? Ciekawe jakie były stężenia PM 2,5 i PM 10 gdy na terenie zakładu salezjańskiego działała odlewnia? W piątkowe poranki nawet latem nie było czym oddychać a wszyscy udawali wówczas, że nie wiedzą o co chodzi mieszkańcom pobliskich kamienic.

 9. Oswiecimianin nie bluźnij. Jacek Grosser to świetny człowiek. A Gołdynia co zrobił dla Oświęcimia?

 10. Przykre ale ten człowiek mógłby się przemalować na czarno byle dorwać się do władzy

 11. Grzegorz Goldynia to naturalny kontynuator wartości jakimi się kierował Jacek Grosser w lokalnej polityce. Obaj wywodzą się z jednego drzewa. Myśle ze może to być ciekawy come back.

 12. Do anonymouse – no niestety z tych trzech osób które wymieniłeś, to Bartosz i Starzec bladziutko wypadają na tle naszego obecnego Prezydenta. W Gminie na Alberta narzekają podobno, a pracownicy Starostwa też tak słyszałem niezbyt zadowoleni ze swojego pracodawcy.

 13. Goldynia nie będzie startował. To jest swego rodzaju zwiadowiec, który ma rozpoznać grunt przed wyborami.

 14. To prawda ze Chwierut nie slucha mieszkańców! Przez ponad 3 lata nauczyciele z miejskiego gimnazjum nr 2 informowali go o mobbingu i fałszowaniu dokumentów w szkole przez jej dyrektora Grażynę K. Porządni nauczyciele stracili prace, tylko dlatego ze prezydent przez cały czas chował głowę w piasek. Niestety władza zmienia ludzi na niekorzyść, a wójt Albert B. jest tego akademickim przykładem.

 15. Voland – oświęcimski troll. Żal mi Cię człowieku, ale nikt nie będzie zniżał się do twojego poziomu. Co do Pana Gołdyni – to chciałbym, aby jego stronnicy wymienili tu jego zasługi dla Miasta Oświęcim i jak działał Pan Gołdynia na rzecz Miasta Oświęcim przez ostatnie lata. To będzie ciekawe.

 16. TEN Gołdynia lepiej niech trzyma się z daleka od OŚWIĘCIMIA, BOŻE chroń NAS od GOŁDYNI

 17. Sadze ze juz lepszego prezydenta niz jest pan Chwierut to nie bylo i nie bedzie ja tam nie jestem za PO ale prezydenta mamy pierwszorzednego i niech tak zostanie i moj glos ma pewny w wyborach bo zaden nie zorbil tyle ile on praktycznie 90 procent oswiecimskich drog itp wyremontowanych jest pokazcie mi jednego poprzednika ktory choc czesc z tego zrobil??? zaden konkretnie zaden wiec panie Goldynia daruj sobie pan niech sie pan zajmie tym co robi najlepiej

 18. Na Kamieńcu most drewniany to dopiero Niemcy zbudowali, potem kra go zniszczyła i został zburzony, tak mi babcia opowiadała.

 19. A z Grosserem to pan rozmawiał, był pana największym- w przeszłości, wsparciem. Jest pan lekarzem, swojej duszy również.

 20. może władza przerobi kładkę na trzeci most bo dwa to już przed wojną były , drugi na kamieńcu

 21. Z Gołdynią jest jak z Lidlem, gdzie sprzedają ozdoby świąteczne już na dwa miesiące przed świętami. Do wyborów rok. Panie G., hamuj się pan.

 22. Jak oni się wszyscy o nas troszczą, jak chcą nam zrobić dobrze, jak wsłuchują się w głos mieszkańców. Skoda, że tylko raz na cztery lata.

 23. Absolutnie ufam panu Grzegorzowi jako człowiekowi o szerokim spektrum poglądów politycznych. Dowód – lista partii, których był członkiem:
  – Ruch Odbudowy Polski
  – Zjednoczenie Chrześcijańsko Narodowe
  – Chrześcijański Ruch Samorządowy
  – potem przez kilka tygodni w pierwszym rządzie Kaczyńskiego, więc chyba PiS?
  – Polska Jest Najważniejsza (uciekinierzy z PiS, którzy położyli krzyżyk na Kaczyńskim)
  – Kongres Nowej Prawicy
  – Polska Razem (kanapa Gowina).
  Czy to nie imponująca lista?

 24. Osoby które trochę wiedza gdzie szukać informacji, dobrze wiedza ze budowa pieszej kladki w kształcie „grzałki” za 25 mln zł została ukryta w projekcie rewitalizacji oświęcimskich bulwarów, na które miasto szuka pieniędzy w urzędzie marszałkowskim w Krakowie. Niech lepiej prezydent zacznie stąpać po ziemi, bo zaczyna niezłe odlatywać w swoich wizjach… Czy on zdaje sobie sprawę ze mieszkańcy stoją w korkach?

 25. Po co zmieniać coś na siłę co działa, przyjdzie kolejny Marszałek i miasto znowu stanie na 10-15 lat… uczepili się wszyscy tej kładki, widzicie żeby powstawała? albo jakieś konkretne przetargi za tym szły? Nie. Więc uspokójcie się.

 26. Gowin zawsze był ludzka stronę PiS, myśle ze warto śledzić poczynania tej nowej formacji.

 27. Dla mnie Chwierut jest lepszy od Marszałka, jednak w swoich wizjach przebija poprzednika 5 x krotnie. Dużo można wymieniać, ale budowa pieszej kładki na kamiencu w kształcie „grzałki” za blisko 25 mln zł jest tego dobrym przykładem. Dla dobra miasta trzeba zrobić zmianę, ten prezydent złapał już zadyszkę.

 28. Prezydent Chwierut to dobry gospodarz. A innym nie chodzi o dobro miasta tylko o to żeby dostać się do korytka. Do mieszkańca – a co masz za problem – napisz na forum.

 29. Do Mieszkańca
  A czy nie lepiej głosować na kogoś sprawdzonego niż na kogoś kto wywodzi się z ugrupowania,które potrafi prawie wszystko zniszczyć? Złośliwi powiedzą,że mam alergię na PIS i tym podobne partie,ale jak jej nie mieć skoro zostajemy w tyle z powodu takich rządów.
  Uważam,że nie ma co psuć.P.Chwierut jest dobrym gospodarzem i tak powinno pozostać.
  Pozdrawiam i życzę Wesołych(mimo wszystko) Świąt.

 30. Jeśli kandydat na prezydenta formacji Porozumienie będzie sluchac mieszkańców i starać się rozwiązywać ich problemy, to chętnie oddam głos na takiego człowieka.

 31. Panie Gołdynia, niestety ale nie ma Pan nic do zaoferowania. Po co się Pan w ogóle wypowiada i mąci. Obecnie w mieście się dzieje dużo, są zmiany na lepsze, a Wy możecie zaproponować tylko kłótnie i letarg. Daleko Panu i Panu podobnym do klasy, obycia i wiedzy Pana Janusza Chwieruta. Na szczęście Ja jak i wielu moich znajomych w przyszłorocznych wyborach zagłosuje na obecnego prezydenta, który dobrze rządzi miastem.

Send this to a friend