Informacje

Samochód do ślubu – jaki wybrać?

Para narzeczonych planujących ślub i wesele prędzej czy później będzie musiała odpowiedzieć sobie na pytanie: „czym jechać do ślubu i na wesele?”. Wbrew pozorom wybór pojazdu ma znaczenie biorąc pod uwagę, że zwykle towarzyszy on parze młodej przez cały dzień. Wybrany samochód powinien pasować do weselnej oprawy, być dostosowany do potrzeb i oczekiwań przyszłych małżonków, jednocześnie będąc po prostu wygodnym. Podpowiadamy, czym kierować się podczas wyboru samochodu ślubnego, aby później nie żałować.

Klasykiem do ślubu 

Niektóre pary chcą pojechać do kościoła współczesnym samochodem, a innym marzy się auto retro. Spora część par skłania się ku drugiej opcji choćby dlatego, że taki pojazd ładnie wychodzi na zdjęciach. Historyczne samochody zwykle robią wrażenie na wszystkich zgromadzonych i przyciągają wzrok osób postronnych, ale nie każdy model nadaje się do tego, by być samochodem ślubnym. Niektóre są zbyt małe, a przecież suknie ślubne panien młodych często zajmują sporo przestrzeni, poza tym mało który klasyk posiada klimatyzację, co może utrudnić podróż w upalny dzień. Wartymi uwagi są modele takich marek jak Rolls-Royce, Bentley lub Aston Martin.

Biały czy czarny?

Pary młode najczęściej decydują się na samochody w kolorze białym lub czarnym. Trzecie w kolejności są pojazdy w kolorze srebrnym. Kolor pojazdu ma niebagatelne znaczenie choćby w kwestii wyboru kwiatów – do modelu w białym kolorze nie będzie pasować dekoracja tej samej barwy. Warto mieć to na uwadze podczas wizyty w kwiaciarni.

Gdzie szukać ofert?

Gdy para młoda dojdzie do konsensusu w kwestii wyglądu auta ślubnego, może rozpocząć poszukiwania modelu spełniającego oczekiwania. Znaleźliście wartą uwagi ofertę? Zanim skontaktujecie się z wypożyczającym, dokładnie się z nią zapoznajcie. Waszej uwadze nie powinny umknąć takie kwestie jak termin wypożyczenia auta, cena i możliwość umówienia się na spotkanie w celu dokonania oględzin.

Warto też sprawdzić, czy wybrany samochód posiada aktualne ubezpieczenie (przykładowa polisa dla klasyka: https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/classic-car-insurance/). Taka polisa ma za zadanie uchronić zarówno właściciela pojazdu, jak i wypożyczających, przed konsekwencjami nieprzewidzianych zdarzeń.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: https://www.lancasterinsurance.co.uk/.

art. powstał we współpracy z partnerem

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend