Informacje

REGION. American Airlines będzie latał do Chicago

Od maja przyszłego roku w letniej siatce połączeń Kraków Airport znajdzie się oferta amerykańskich linii lotniczych American Airlines. Przewoźnik oferuje połączenie #PROSTOzKRAKOWA do Chicago (ORD) pięć razy w tygodniu. Trasa obsługiwana będzie Boeingami 787-8.

„Dzisiejsza decyzja American Airlines to dowód na wyjątkowy potencjał Krakowa i Małopolski na rynku amerykańskim. Kolejne, po już funkcjonujących połączeniu PLL LOT, bezpośrednie połączenie z Krakowa do Chicago sprzyja rozwojowi ruchu turystycznego, ale również biznesowego. To właśnie ze Stanów Zjednoczonych pochodzi najwięcej inwestycji zagranicznych lokowanych w Małopolsce. Dobrze wykształceni i przedsiębiorczy Małopolanie, wysoki potencjał rozwoju innowacyjności, znane na świecie centrum outsourcingu, to tylko niektóre atuty naszego regionu.” – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Połączenie lotnicze z Krakowa do Chicago pięć razy w tygodniu wpłynie na zwiększenie efektywności wymiany gospodarczej z USA, a tym samym – na dalszy rozwój regionu. Z nowej oferty ucieszą się również Polacy, podróżujący do swoich rodzin mieszkających w Chicago oraz podróżni wybierający ten kierunek na wyjazd turystyczny. Z roku na rok rejsy z Krakowa za Atlantyk cieszą się coraz większą popularnością.

Pierwszy lot linii American Airlines z Chicago do Krakowa zaplanowano na 7 maja 2020 r.

Kraków AirPort / foto: fotoair.com.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Super. Tyle, że to sukces Balic. Sukcesem Oświęcimia byłoby parę autobusów shuttle dziennie łączących nas z lotniskiem.

  2. To świadczy tylko o tym, że jak hotin wygra wybory, to przeniesie stolicę USA do Brzeszcz.

  3. To tylko świadczy o tym,że oni już wiedzą że visy zostana dla Polaków zniesione. Tuż to kolejna porażka tego nie-rządu PiSowskiego. Prawda lemingi?

Send this to a friend