Informacje

Przygotuj kuchnię na świąteczne wypieki! Wybieramy AGD do pieczenia

Zbliżające się coraz większymi krokami Święta Bożego Narodzenia skłaniają do zastanowienia się nad tym, czy w naszej kuchni wszystko działa jak należy. Tylko niezawodny sprzęt da nam gwarancję, że przygotowania do rodzinnych spotkań i uroczystych kolacji nie utkną w martwym punkcie w najmniej oczekiwanym momencie. Jaki sprzęt kuchenny już masz, a w jaki warto się wyposażyć? Sprawdź nasze propozycje.

Bez piekarnika ani rusz

Kuchenka z palnikami lub płytą grzewczą niewątpliwie jest królową Twojej kuchni, jednak trudno wyobrazić sobie pieczenie bez wygodnego piekarnika. Co masz do wyboru?

Piekarniki elektryczne

Piekarniki na prąd sterowane są za pomocą umieszczonego na przedzie urządzenia panelu. W większości modeli jest on banalnie prosty w obsłudze i umożliwia ustawienie temperatury i sposobu podgrzewania. Dzięki temu zachowujesz pełną kontrolę nad tym, jak przygotowywana jest potrawa. Piekarniki elektryczne nie wymagają również podłączenia do innego źródła energii niż prąd, co oznacza, że sprawdzą się w nowym budownictwie, często pozbawionym instalacji gazowej.

Piekarniki elektryczne z funkcją pary

Te nieco nowsze urządzenia do obróbki termicznej wykorzystują również parę wodną. W praktyce oznacza to, ze mięso i warzywa pieczone w takim piekarniku zachowują soczystość, a samo pieczenie trwa również krócej. Funkcję pary możesz wykorzystać również do czyszczenia piekarnika. Para skropli się na jego ściankach, a brud łatwo zetrzesz suchą szmatką, bez konieczności używania detergentów.

Piekarniki elektryczne z mikrofalą

Pieczenie jedzenia to tylko jedna z przydatnych funkcjonalności, jakie posiadają te modele piekarników. Uzupełniając kuchenne wyposażenie w piekarnik z funkcją mikrofali nie musisz już szukać miejsca na sprzęt, który umożliwi szybkie podgrzanie gotowego już posiłku.

Domowy chleb z ulubionych składników

Do wigilijnej wieczerzy, ale również na co dzień – jedzenie własnoręcznie przyrządzonego chleba ma wiele zalet. Przede wszystkim, masz całkowitą pewność, że nie znajdziesz w nim niepożądanych składników. Warto jednak też podkreślić, że umiejętność upieczenia własnego chleba daje ogrom satysfakcji. Obawiasz się, ze nie podołasz? Z pomocą przychodzi technologia – wypiekacze do chleba nie oszczędzają czas i nerwy. A do tego masz pewność, że chleb się uda – oczywiście, o ile zastosujesz odpowiednie składniki. Maszyny do pieczenia chleba sprawdzą się również w domach, w których nie ma miejsca na piekarnik wolnostojący.

Miksery i roboty kuchenne – niezastąpieni pomocnicy

Czasy, w których ubicie idealnego ciasta na biszkopt wymagało żmudnego i energicznego wyrabiania szczęśliwie odchodzą już do przeszłości. Dzisiaj mamy dyspozycji cały arsenał kuchennego AGD, w którym zwolennicy domowych wypieków mogą przebierać wedle własnych upodobań.

Uważasz się za kuchennego tradycjonalistę? Wybierz ręczny mikser kuchenny, który mimo pewnej automatyzacji pracy wymaga również nakładu siły. Jeśli jednak cenisz sobie szybkie i dobrze zorganizowane przygotowywanie wypieków, poszukaj raczej miksera z misą lub nawet robota kuchennego. Wystarczy, że dopilnujesz kolejność dokładania składników, a urządzenie wymiesza je za Ciebie.

art. powstał we współpracy z klientem
Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend