Informacje

PRZECISZÓW. 15-latek uciekał autem przed policją

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze przekazali do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału ds. Rodzinnych i Nieletnich,  materiały dotyczące nocnego pościgu za kierowcą samochodu, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Piratem drogowym okazał się 15 – latek, który na przejażdżkę zabrał swojego o rok starszego kolegę.

Do ujęcia nieletniego doszło w nocy z 20/21 stycznia 2019, kiedy policjanci z zatorskiego komisariatu patrolowali rejon Gminy Przeciszów. Tuż po godzinie 01.00 zainteresowanie funkcjonariuszy  wzbudził jadący ulicą Podlesie samochód marki Ford, którego kierowca na widok radiowozu nagle skręcił w boczną uliczkę. Policjanci podejrzewając, że kierowca w ten sposób próbował uniknąć kontroli, natychmiast pojechali za pojazdem, dając sygnały do zatrzymania się. Niestety kierowca, w dalszym ciągu nie reagował, a jadąc z nadmierną prędkością stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na pole uprawne. Policjanci błyskawicznie, zachowując względy bezpieczeństwa podbiegli do forda. Okazało się, że za kierowcą auta siedział 15 – letni mieszkaniec Przeciszowa. Chłopak na nocną przejażdżkę samochodem rodziców zabrał swojego 16 – letniego kolegę. Obaj nastolatkowie trafili do komisariatu Policji,  z którego odebrali ich rodzice. Stwierdzili oni, że nie wiedzieli, iż synowie zamiast spać wyszli z domu.

Materiały w sprawie czynów których dopuścił się nastolatek policjanci przekazali do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału ds. Rodzinnych i Nieletnich, który podejmie dalsze decyzje w stosunku do nieletniego.

Pełnoletniemu sprawcy za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności , natomiast za narażenie innej osoby na utratę życia lub zdrowia grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Przecież nie był pełnoletni, więc co bzdety wypisujecie. Tlen węgla jeszcze z głowy nie wyparował? A Policja brawo, zachowujecie czujność.

Send this to a friend