Informacje, Video

POWIAT. Zobacz ilu kierowców wybiera DWR?

Czy Droga Współpracy Regionalnej odciąży zakorkowane ulice Oświęcimia? Ilu kierowców nadjeżdżających z kierunku Chrzanowa korzysta z DWR?

Droga Współpracy Regionalnej pełni funkcję nowej obwodnicy miasta Oświęcim. Część kierowców chwali sobie nowy skrót na osiedle Chemików, który w znaczny sposób pozwala na skrócenie czasu przejazdu do Oświęcimia. Podczas krótkiego eksperymentu wykonanego przy rondzie na drodze wojewódzkiej nr 933 w Bobrku, aż 8 z 23 kierowców nadjeżdżających od strony Chrzanowa, wybrało Drogę Współpracy Regionalnej. Wśród pojazdów osobowych, były również pojazdy ciężarowe.

Eksperyment ten pokazuje, jak ważna dla ziemi oświęcimskiej jest Droga Współpracy Regionalnej, która docelowo ma połączyć Oświęcim brakującym odcinkiem DWR z autostradą A4 węźłe w Jeleniu. Inwestycja za prawie 120 mln zł w 85 proc. zrealizowana została z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Inwestorem był Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

  1. Oczywiście jak to u nas już chodnika i ścieżki rowerowej musiało zbraknąć od ronda po stronie Gromca na kierunek Chrzanowa, brakuje również na moście oznakowania trasy rowerowej od chodnika – ludzie więc idą jak chcą, a rowerzyści jadą również jak chcą, co na te niedoróbki włodarze gmin i powiatu, a na otwarciu każdy z nich walnął przemowę nie widząc braków.

  2. Rozumiem ze to taka wiosenna informacja z tym filmikiem, niespecjalnie poważna 🙂

    Poczekajcie ze 2 miesiące i wtedy zróbcie takie analizy, juz na serio, przez cały tydzień. Na razie to mało kto (poza miejscowymi) wie o tej drodze więc dużego ruchu nie ma i nie da się raczej zauważyć wpływu tej drogi na zmniejszenie korków w mieście.

  3. Z nowej drogi pewnie w większości korzystają miejscowi, na Yanosiku jest, ale w google już niema, nie mówiąc o starych nawigacjach.

  4. Most mostem, ale jeżeli nawet ruch minimalnie się zmniejszył na Zasolu, to mamy dwa nowe źródła korków: rondo na Chemików – Fabrycznej i rondo na Chemików – Dąbrowskiego.

  5. Eksperyment pokazuje że aż 2/3 kierowców nadal jeździ starym mostem na Broszkowice. Nie ma się więc z czego cieszyć.

  6. Ale wy sie nachwalicie ta droga jakby niewiadomo co to bylo poza tym za wiele nie odciazy bo niby w czym ma odciazyc?? ludzie z ket jak jada zwlaszcza ciezarowe samoch to i tak musza dojechac do ronda przy moscie a tam korek od hellady nieraz dlaczego ta droga od hellady do castoramy ma ograniczenie 5 t?? tamtedy mogloby duzo ciezarowek omminac wlasnie ten kawalek i wyskoczyc prosto na obwodnice, poza tym dlaczego niema sciezko rowerowej od ronda w bobrku zaraz za wisla w kierunku tam chrzanowa?? tak ciezko bylo zrobic nieco szersza droge??

  7. Nowa obwodnica nie odciąży przecież mostu Jagielońskiego. Ludzie na Kęty mają jechać przez Chrzanów? Koło Konara poluzowało znacznie.

  8. Niestety nie odciąży za wiele. Obwodnica – Zatorska- jest gigantycznie zakorkowana, podobnie jak nowy most. Od piątku ruch jest olbrzymi. Po 15 korki w kierunku mostu sięgają prawie do Castoramy. Ruch w Oświęcimiu jest dramatyczny.

Send this to a friend