Informacje

POWIAT. Złapali kierowcę, który potrącił pieszego

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz Komisariatu Policji w Kętach przez kilka tygodni  prowadzili intensywne czynności,  w efekcie których namierzyli, a następnie zatrzymali 38 – letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, podejrzanego o potrącenie pieszego i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Podejrzany posiadał sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami i był już kilkukrotnie karany, za niestosowanie się do sądowego zakazu kierowania, w związku z tym, wprost z policyjnej celi,  trafił do jednego z zakładów karnych.

Do wypadku drogowego doszło 25 września br. w Grojcu na ulicy Beskidzkiej. Kierowca samochodu marki Mercedes potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych 71 – letniego mieszkańca Oświęcimia, a następnie odjechał nie udzielając mu pomocy. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała został przewieziony na leczenie do szpitala. Policjanci niezwłocznie po ustaleniu szczegółów zdarzenia wszczęli poszukiwania pojazdu oraz sprawcy tego bulwersującego czynu. W miejscu gdzie doszło do wypadku przeprowadzono szczegółowe oględziny, podczas których zabezpieczono m. in. rozbite szkło, pochodzące z przedniego  reflektora mercedesa  E300 tzw. „okularnika”. Komunikaty o poszukiwaniach czarnego, bądź ciemnego mercedesa kombi, zostały rozesłane do innych jednostek Policji oraz mediów. Przeprowadzono weryfikację, a następnie sukcesywnie sprawdzano pojazdy, które mogły brać udział w zdarzeniu.

W efekcie prowadzonych czynności  funkcjonariusze ustalili numery rejestracyjne pojazdu, co wskazywało, że był on zarejestrowany w województwie łódzkim. Niestety okazało się, że mieszkaniec Łodzi, kilkanaście dni przed zdarzeniem sprzedał mercedesa mieszkańcowi powiatu żywieckiego, a nowy właściciel nie dopełnił obowiązku rejestracji samochodu i wyjechał, a  jego aktualny adres nie był znany.

Karygodne zachowanie sprawcy wypadku wobec pieszego, niezwykle  zbulwersowało policjantów, więc  zachowali oni czujność i nawet w czasie wolnym od służby ich uwagę przykuwały ciemne mercedesy kombi. Dzięki takiemu zaangażowaniu, jeden z kęckich policjantów przed jedną z posesji na terenie Czańca woj. śląskie, zauważył poszukiwanego mercedesa na łódzkich numerach rejestracyjnych. Samochód, który posiadał jeszcze ślady uszkodzenia przedniego zderzaka został zabezpieczony,  a jego właściciel zatrzymany na terenie jednej z posesji  w gminie Kęty, gdzie jak się okazało mieszkał u znajomej.

Podejrzany trafił do oświęcimskiej komendy Policji, gdzie funkcjonariusze potwierdzili, że to on siedział za kierownicą mercedesa w chwili gdy doszło wypadku. Ponadto okazało się, że posiada on aktualny zakaz kierowania pojazdami i był już kilkakrotnie karany za niestosowanie się do sądowego zakazu kierowania pojazdami. W związku z powyższym został mu przedstawiony zarzut spowodowania wypadku drogowego oraz ucieczki z miejsca zdarzenia, a także niestosowania się do sądowego zakazu kierowania pojazdami. 38 – latek miał do odbycia karę pozbawienia wolności za poprzednie przestępstwa, w związku z tym wprost z  policyjnej celi trafił do jednego z zakładów karnych.

Za spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi do 4,5 roku pozbawienia wolności natomiast za złamanie sądowego zakazu kierowania do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Brawo !!! dla Policji i Policjantów Oświęcimskiej KPP, zaangażowanych w tę sprawę. Jesteśmy z Was dumni.

Send this to a friend