Informacje

POWIAT. Zbiórka żywności „Rodacy Bohaterom”

Rusza VII oświęcimską zbiórką produktów długoterminowych dla Kombatantów oraz Polaków żyjących na byłych Kresach Wschodnich II RP. Akcja Rodacy – Bohaterom jest sztandarowym działaniem wrocławskiego Stowarzyszenia Odra-Niemen.

Już siódmy rok w ramach akcji „Rodacy Bohaterom” mieszkańcy Oświęcimia i okolic mają możliwość bezpośredniej pomocy Kombatantom oraz Polakom żyjącym na Kresach Wschodnich!

Poprzez akcję zbierania świątecznych paczek, które zostaną dostarczone najbardziej potrzebującym, często osobom starszym, możemy okazać naszą symboliczną pomoc, pamięć i zwykłą ludzką życzliwość. Losy kombatantów były i nadal niestety bywają dramatyczne.

Naszym Kresowiakom spędzającym często święta Bożego Narodzenia w samotności i niedostatku takie odwiedziny i gesty w okresie świątecznym i po świątecznym są bardzo potrzebne. Spotkania te bywają bardzo wzruszające.

CZAS TRWANIA: od 20 listopad 2017 do 20 stycznia 2018

MIEJSCE:
Dzięki uprzejmości Dyrekcji Zakładu Salezjańskiego jak zawsze paczki zostawiamy pod adresem:

Zespół Szkół Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu ul. Jagiełły 10, Portiernia Zakładu lub biuro Oratorium św. Jana Bosko.

ZWARTOŚĆ PACZKI:
Paczka powinna zawierać określone produkty i kartkę świąteczną.

PRODUKTY:
kawa rozpuszczalna i mielona, herbata, kakao, olej, makaron, cukier, mąka, ryż, kasza, owoce i warzywa w puszce, konserwa mięsna lub rybna, ciastka, bakalie, czekolada

KARTKA:
O co chodzi z Kartką – trzeba pamiętać, aby do paczki dołączyć KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ! Bo ona także przyczyni się do tego, że Kresowianie poczują naszą pamięć ! Dla Nich kartka z Polski ma znaczenie. Ludzie Ci nie mają materialnego i konsumpcyjnego podejścia, nie czekają na najnowsze sprzęty, ciuchy, wejście do SPA, premiery w kinie, loty na Dominikanę czy do Barcelony…Oni czekają na odwiedziny, na kontakt z drugim człowiekiem, na styk ze swoją Ojczyzną. Zazwyczaj żyją bardzo skromnie a ich wspomnienia są żywymi lekcjami historii.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Jakoś nie mam zaufania do kleru – pazerność tych ludzi na dobra materialne jest oszałamiająca – to co wyprawiali w stanie wojennym z darami budzi odrazę – a teraz ta pazerność fałsz i zakłamanie jeszcze się nasiliło – pomóc bliźniemu dobra sprawa ale nigdy przez kk- caritas i rydzyk są tego przykładem – czarna dziura

Send this to a friend