Informacje

POWIAT. Wycieczka rowerowa z MotoGalicją

W najbliższą niedzielę 13 sierpnia MotoGALICJA zaprasza na kolejną wycieczkę rowerową po drogach Ziemi Oświęcimskiej. Tym razem przejedziemy drogami Miasta i Gminy Oświęcim by dotrzeć do Brzeszcz, gdzie na uczestników czekać będzie niespodzianka historyczna przygotowana przez Fundację Pobliskie Miejsca Pamięci Auschwitz – Birkenau (w celu skorzystania należy zakupić bilet wstępu w kwocie 5 zł).

Pierwsza wyprawa, która miała miejsce w lipcu zgromadziła prawie 100 uczestników. Cykliści pokonali ponad 20 km, z półmetkiem zlokalizowanym w Bobrku, gdzie mieli możliwość zwiedzenia Skansenu i Pałacu Sapiechów.

W skansenie Państwo Klimowiczowie zgromadzili dziesiątki dawnych przedmiotów codziennego użytku oraz maszyn i narzędzi rolniczych. Gospodarz zaprezentował ogromną kolekcję ręcznie kutych gwoździ wydobytych ze ścian i belek w trakcie prac konserwatorskich. Największą atrakcją dla zwiedzających była kolekcja unikalnych sań, drabiniastych wozów oraz maszyn.

W trakcie odpoczynku udało się też zobaczyć z zewnątrz czternastowieczny Pałac, który obecnie jest w remoncie.  Został rozbudowany w XV wieku. Zniszczony w pożarze w 1589 roku, odbudowany w 1590 roku. Budowla była kilka razy przebudowana, miedzy innymi przez jednego z ostatnich właścicieli z rodu Ligenzów – Mikołaja Spytka Starszego. W XX wieku częściowo przebudowany i unowocześniony przez księżną Marię Ogińską.

Wszystkich zainteresowanych drugą wyprawą z Oświęcimskim Stowarzyszeniem Miłośników Bezpiecznej  Motoryzacji zapraszamy w niedzielę o godz. 9:30 na parking przy oświęcimskich Bulwarach, gdzie nastąpi start. Rowerzyści będą mieli do pokonania ok. 23 km z przerwą w Brzeszczach. Zakończenie wycieczki planowane ok. g. 13.

Zgłoszenia do dnia 11.08.2017r (piątek) do g. 20 mailem na adres biuro@moto-galicja.pl zawierającego imię i nazwisko wraz z numerem PESEL niezbędnym do ubezpieczenia. Koszt ubezpieczenia wynosi 2 zł od uczestnika płatny przy starcie. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć wyłącznie tylko pod opieką rodzica lub prawnego opiekuna.

Serdecznie zapraszamy!

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Send this to a friend