Informacje

POWIAT. Wycieczka rowerowa z MotoGalicją

W najbliższą niedzielę 13 sierpnia MotoGALICJA zaprasza na kolejną wycieczkę rowerową po drogach Ziemi Oświęcimskiej. Tym razem przejedziemy drogami Miasta i Gminy Oświęcim by dotrzeć do Brzeszcz, gdzie na uczestników czekać będzie niespodzianka historyczna przygotowana przez Fundację Pobliskie Miejsca Pamięci Auschwitz – Birkenau (w celu skorzystania należy zakupić bilet wstępu w kwocie 5 zł).

Pierwsza wyprawa, która miała miejsce w lipcu zgromadziła prawie 100 uczestników. Cykliści pokonali ponad 20 km, z półmetkiem zlokalizowanym w Bobrku, gdzie mieli możliwość zwiedzenia Skansenu i Pałacu Sapiechów.

W skansenie Państwo Klimowiczowie zgromadzili dziesiątki dawnych przedmiotów codziennego użytku oraz maszyn i narzędzi rolniczych. Gospodarz zaprezentował ogromną kolekcję ręcznie kutych gwoździ wydobytych ze ścian i belek w trakcie prac konserwatorskich. Największą atrakcją dla zwiedzających była kolekcja unikalnych sań, drabiniastych wozów oraz maszyn.

W trakcie odpoczynku udało się też zobaczyć z zewnątrz czternastowieczny Pałac, który obecnie jest w remoncie.  Został rozbudowany w XV wieku. Zniszczony w pożarze w 1589 roku, odbudowany w 1590 roku. Budowla była kilka razy przebudowana, miedzy innymi przez jednego z ostatnich właścicieli z rodu Ligenzów – Mikołaja Spytka Starszego. W XX wieku częściowo przebudowany i unowocześniony przez księżną Marię Ogińską.

Wszystkich zainteresowanych drugą wyprawą z Oświęcimskim Stowarzyszeniem Miłośników Bezpiecznej  Motoryzacji zapraszamy w niedzielę o godz. 9:30 na parking przy oświęcimskich Bulwarach, gdzie nastąpi start. Rowerzyści będą mieli do pokonania ok. 23 km z przerwą w Brzeszczach. Zakończenie wycieczki planowane ok. g. 13.

Zgłoszenia do dnia 11.08.2017r (piątek) do g. 20 mailem na adres biuro@moto-galicja.pl zawierającego imię i nazwisko wraz z numerem PESEL niezbędnym do ubezpieczenia. Koszt ubezpieczenia wynosi 2 zł od uczestnika płatny przy starcie. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć wyłącznie tylko pod opieką rodzica lub prawnego opiekuna.

Serdecznie zapraszamy!

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend