Informacje, Sport

POWIAT. Wycieczka rowerowa z MotoGalicją

W minioną niedzielę Stowarzyszenie MotoGALICJA zorganizowało pierwszą wycieczkę rowerową w tym roku. Uczestnicy w liczbie 46 mieli do pokonania 24 km z oświęcimskich Bulwarów, z półmetkiem w Chełmku, gdzie organizatorzy przygotowali niespodziankę.

Rowerzyści zwiedzili Dom Pamięci Baty w którym mieści się m.in. sale muzealne poświęcone rodzinie Bata, historii przemysłu obuwniczego oraz przeszłości Ziemi Chełmeckiej. Tomasz Bata był czeski, przedsiębiorcą, który w latach 30. XX w. uruchomił w Chełmku pierwszy w Polsce mechaniczny zakład obuwia/ W październiku 2007 roku Tomasz J. Bata, podczas historycznej wizyty w Chełmku, dokonał otwarcia obiektu symbolu pamięci i wdzięczności mieszkańców.

Po „Domu” oprowadził Waldemar Rudyk, dyrektor MOKSiR w Chełmku. Honorowymi gospodarzami „Domu” są członkowie Stowarzyszenia „Klubu Idei Tomasza Baty”. Organizatorzy już szukają kolejnej trasy i atrakcji tak, by końcem sierpnia mogli zaprosić mieszkańców na kolejną wycieczkę rowerową z MotoGalicją. Zapraszamy do śledzenie naszego profilu na FB, gdzie można znaleźć informację o imprezach i wydarzeniach organizowanych przez nasze Stowarzyszenie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w niedzielnej wycieczce. Szczególne podziękowania dla p.Waldemara Rudyka za udostępnienie ekspozycji.

MotoGalicja

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend