Informacje

POWIAT. Wicestarosta spotkał się z górnikami

Tradycji stało się za dość. 4 grudnia w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezince na karczmie piwnej spotkali się górnicy. W wydarzeniu zorganizowanym przez miejscowe Stowarzyszenie Górników, Emerytów i Rencistów Górniczych Zarząd Powiatu w Oświęcimiu reprezentował wicestarosta Paweł Kobielusz.

Na początku uroczystości minutą ciszy uczczono wszystkich górników, którzy zginęli podczas swojej służby na dole. Odśpiewano także hymn braci górniczej

– W imieniu swoim oraz Zarządu Powiatu w Oświęcimiu chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji dzisiejszego święta, życząc wszystkim górnikom tyle samo wyjazdów, co zjazdów – powiedział wicestarosta Paweł Kobielusz, dodając, że w kopalni był tylko raz w życiu – na wycieczce szkolnej – i wywarła ona na nim ogromne wrażenie.

Wicestarosta docenił trud górników, dla których nierzadko ekstremalne warunki pracy pod ziemią są codziennością.

W tradycyjnej karczmie w Brzezince wzięli udział także inni decydenci – wicewojewoda Małopolski Zbigniew Starzec, wójt Gminy Oświęcim Mirosław Smolarek oraz sołtys Brzezinki Andrzej Ryszka.

Powiat Oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

  1. Takie gusta, jedni noszą marynarki w kratkę, inni idiotyczne broszki.

  2. Jest i Zbyszek. Co do górników: wszystko im się należy nawet czternastki i utrzymywanie nierentownych kopalń. A dlaczego się nie przekwalifikuje jeden z drugim tak jak się radzi innym branżom? A tak krótki czas pracy i emeryturka i dorabianie skoro tacy chorzy i zmęczeni? To albo emerytura albo ją oddać i do roboty dalej. Albo po 40 roku życia zamiast na emeryturę to do pracy do 65 lat ale na powierzchni. Jak wszyscy to wszyscy.

  3. Za stołem wszyscy weterani pracy pod ziemią! Tak wygląda również na kopalni. U góry tuzy z medalami i ci co umieją się odnaleźć w tym obłudnym świeci – na dole umordowany górnik, któremu chcą zamknąć kopalnię. Co do pytania o „Gang Olsena” to na zdjęciu jest człowiek , który powinien być wyproszony z uroczystości barbórkowych.

  4. A teraz zagadka dla Państwa. Jedna z osób widocznych na zdjęciu urwała się z planu zdjęciowego filmu „Gang Olsena”. Która to osoba ?

Send this to a friend