Informacje

POWIAT. Ważna delegacja starosty oświęcimskiego

Starosta oświęcimski Marcin Niedziela, aktualnie odbywa ważną międzynarodową delegację do zaprzyjaźnionego powiatu Dachau w Niemczech.

9 sierpnia, Dachau

Delegacja naszego powiatu na czele ze starostą Marcinem Niedzielą przyjechała dziś do zaprzyjaźnionego Powiatu Dachau. W tej chwili bierzemy udział w festynie ludowym zorganizowanym w ogromnym namiocie. Jutro m.in. odwiedzimy Miejsce Pamięci w Dachau, weźmiemy udział w tradycyjnym pochodzie w tym mieście i zwiedzimy stadion Allianz Arena w Monachium. – Informuje na powiatowym facebooku starosta oświęcimski Marcin Niedziela.

10 sierpnia, Dachau

W drugim dniu pobytu w bawarskim Dachau delegacja naszego powiatu odwiedziła były obóz koncentracyjny. Potem, wraz z przedstawicielami władz tutejszego powiatu wzięliśmy udział w kolorowym i radosnym korowodzie w centrum miasta. Następnie zwiedziliśmy stadion Bayernu Monachium. Wieczorem czeka nas jeszcze udział w wernisażu miejscowej artystki. A jutro rano powrót do domu .

 
 
 
 
 
redakcja
foto: facebook/powiatoswiecimskiofficial

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

28 komentarzy

 1. W powiecie realnie rządzi były wójt Osieka Mieszczak, natomiast starosta Niedziela pełni tylko funkcje reprezentacyjna (brak odpowiednich kompetencji).

 2. No wiesz, katolickie żony z pokorą znoszą prawe sierpowe oraz kopy katolickich mężów i nie przyjdzie im do głowy, żeby się komuś poskarżyć. W przeciwnym razie byłby to śmiertelny grzech.

 3. Czy małpka odsiadywał wyrok za kradzieże w marketach? Mieszkańcy chcieliby wiedzieć.

 4. Czy starosta miał problem alkoholowy? Mieszkańcy chcieliby o tym wiedzieć!

 5. Wszystko ok,tylko naucz się jeden z drugim odróżniać świat rzeczywisty od głupot z internetu…

 6. Ludzie przecierz to takie banalne założyć portal i prowadzić go wg własnego mniemania i wyobraźni ,oczywiście komentarze wyłączyć i można wpaść w samozachwyt

 7. Chyba ktoś tu upadł na głowę. Przeciwstawienie urzędnika samorządowego,dodatkowo pełniącego funkcję z woli wyborców ,robiącego konkretną robotę już drugą kadencję , na przeciw agresywnego trolla o ciągotach pedofilsko -sadystycznych, nie majacego żadnych zahamowań ,no ludzie ,wiemy że internet to wolne medium, ale są jakieś granice…
  W ogóle sposób moderacji tego tematu aż jawnie prosi się o korektę choćby dla dobra redakcji, można podziwiać cierpliwość obrzucanych tu wszelkim gó…nem,na prawdę dziwię się że jeszcze nie zrobili z tym porządku.

 8. Realnie w Oświęcimiu mamy do wyboru: 1. peowskiego Chwieruta oraz 2. pisowskiego hotina. Ten pierwszy w skali od 1 do 10 to mniej więcej 6, może w porywach 7, ten drugi to kompletne dno. Cudownych polityków ci u nas brak.
  Chociaż z drugiej strony, obiektywnie patrząc, w Warszawie też szału nie ma. Czas wielkich mężów stanu, polityków odpowiedzialnych i ideowych, w dobrym znaczeniu tego słowa – minął. Rozglądając się dookoła widać tylko liderów wyćwiczonych w personalnych rozgrywkach, kurczowo trzymających się władzy i reagujących tylko na spadki w bezustannie zamawianych przez partie sondażach. Przypuszczam, że gdyby pewnego dnia z jakiejś ankiety wynikłoby, że 51% Polaków chce zielonego asfaltu zamiast czarnego, to nazajutrz władza rzuciłaby się do przemalowywania nawierzchni ulic.

 9. @Llo
  Bez przesady. To prawda, że jak ktoś tu napisał „Chwierut to prosty chłop z Bielan” – nie mający miejskich aspiracji. Ale gdyby na jego miejscu był Starzec to nie widzę podstaw do spodziewania się czegoś lepszego. Problemem naszych rządzących nie jest przynależność partyjna (dla mnie w Oświęcimiu może rządzić nawet komunistyczna partia Chin albo narodowcy) tylko ciasnota umysłowa tych ludzi, którzy nami rządzą (na szczęście mną już nie).

  Trzy dekady negatywnej selekcji – zdolni wyjeżdżają – zostają mierni ale ustawieni – nie mogło pozostać bez śladu.

 10. Pytanie chwierut rozplantowal ziemie kolo schroniska i co dalej po co to komu a LFO to gdzie sie podzial

 11. „Polityka zagraniczna” naszych samorządowców to głupota w czystej formie ponad podziałami politycznymi. Tej głupocie, polegającej na utrzymywaniu „stosunków dyplomatycznych” z niewiele znaczącymi miejscowościami za granicą tylko dlatego, że podpadały pod jakiś klucz ideologiczny, ulegali wszyscy bez względu na barwy partyjne (PO, PiS, SLD) czy rzekomą niezależność (Marszałek).

  Nie łudźmy się – wojen i głodu nie ubędzie od tego, że prezydent nic nie znaczącego Oświęcimia odwiedzi równie nic nie znaczące Dachau czy Guernicę. Nie ten poziom władzy, nie te metody.

  Niech nasi „możnowładcy” zaczną mierzyć siły na zamiary i naprawianie świata zaczną od naprawienia Oświęcimia. Choćby troszeczkę.

 12. Rozglądnie się dookoła jak nie możesz sam to opros niech cię wyprowadza a zobaczysz jak jest teraz w Polsce jak nie ma popaprańców

 13. Platforma Obywatelska znana jest nie z takich numerów. Po za tym nie wymagałbym od Niedzieli jakiś specjalnych kompetencji… Stanie w bryczce podczas jazdy to nie lada wyczyn. Punkt za ułańską fantazję.

 14. „Ważna delegacja starosty oświęcimskiego” – tytuł kompletnie nie koresponduje z treścią artykułu. Wygląda raczej na to, że starosta urządził sobie wycieczkę krajoznawczą za nasze pieniądze. Ten wyjazd to zero konkretów.

 15. Na pilocie w twoim telewizorku są widać tylko trzy przyciski: TVP 1, TVP 2 i TVP info. Może spróbowałbyś uruchomić też pozostałe?

 16. Z tego co wiem PIS nigdy Polaków nie oszukał w przeciwieństwie do popaprańców bo ci by rządzić w starostwie skumani się z komuchami

 17. Przecież to, że Niemcy wypłacą Polsce bilion reparacji obiecał już trzy lata temu oberszef hotina. Miała to być dla niego łatwizna dyplomatyczna. Więc hotinie – gdzie te pieniądze? Zaczynam się już trochę niepokoić. Czyżby PiS znowu oszukał Polaków?

Send this to a friend