Informacje, Video

POWIAT. Walczyli na lodzie dla chorych dzieci

wicestarosta Paweł Kobielusz – pierwszy z prawej

Za nami Wielki Charytatywny Mecz Hokejowy „Szósty dla Sześciu”. W zgodnej opinii obserwatorów, był to magiczny wieczór. Oświęcimska hala lodowa pękała w szwach, a publiczność żywiołowo dopingowała Hokejowa Reprezentację Artystów Polskich i ekipę Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy. Podczas sobotniego wydarzenia udało się zebrać blisko 75 tys. zł. Trafią po równo do sześciorga chorych dzieci z różnych zakątków naszego powiatu. Imprezę wsparł Powiat Oświęcimski.

– Dziękujemy, że tak żywiołowo zareagowaliście na nasze zaproszenie. Dziękujemy, że byliście z nami. Dziękujemy, że pomogliście Antosi MatusiakFilipkowi GajdzikEmilce TrybuśAlusi WłodarczykLence Kożuch i Justynce Oleś, którzy potrzebują pieniędzy na leczenie i rehabilitację. (…) Dziękujemy też tym wszystkim, którzy zdecydowali się – całkowicie bezinteresownie, a często, nie licząc się z kosztami pomóc nam w organizacji tego wielkiego przedsięwzięcia. Wasza pomoc jest nieoceniona – czytamy na fejsbukowym profilu Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy.

Lista osób, którym podziękowała Fundacja jest bardzo długa. Wszystkim bez wyjątku należą się słowa uznania za gorące serca i chęć niesienia pomocy.

Sam mecz wywołał nie lada emocje. W drużynie MOWP zagrali ludzie wielu profesji. Wśród nich wicestarosta Paweł Kobielusz, który na tafli radził sobie znakomicie, skutecznie znajdując sposób na ogranie bramkarza drużyny artystów. Jednak prawdziwymi zwycięzcami jest wspomniana szóstka chorych dzieci, które dzięki pomocy tak wielu wspaniałych osób wciąż mogą marzyć o lepszym dla siebie życiu.

art. zlecony przez Powiat Oświęcimski

Fot. Jacek Balon (zdjęcia dzięki uprzejmości autora) oraz B. L.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend