Informacje

POWIAT. W trosce o oświęcimski dworzec PKP

W związku z kolejnym rozstrzygniętym przetargiem na modernizację i przebudowę dworca kolejowego w Oświęcimiu, starosta oświęcimski Zbigniew Starzec spotkał się z prezesem Zarządu PKP S.A. Krzysztofem Mamińskim w celu rozważenia możliwości zwiększenia kwoty dofinansowania inwestycji. Spotkanie odbyło się 5 lipca w siedzibie Polskich Kolei Państwowych S.A w Warszawie.

– Oświęcim to bardzo ważny punkt komunikacyjny na mapie Małopolski i pogranicza tego regionu ze Śląskiem i Podbeskidziem. Mieszkańcy Oświęcimia i całego Powiatu Oświęcimskiego w swoich codziennych podróżach do pracy bardzo chętnie korzystają z usług PKP S.A zarówno na samych trasach kolejowych jak i z infrastruktury dworcowej. Znaczenie gospodarcze Oświęcimia i jego sąsiadujących terenów to tysiące miejsc pracy i jakże znaczący wpływ na PKB Małopolski – mówi starosta Zbigniew Starzec i dodaje. – Oświęcim to także coraz ważniejszy ośrodek akademicki, świetnie rozbudowana sieć szkół średnich na terenie powiatu wzbudza i będzie wzbudzać coraz większe zainteresowanie z korzystania z całej infrastruktury kolejowej przez studentów i uczniów.

Od 2014 roku mówi się o wyburzeniu obecnej hali dworcowej i wybudowaniu w tym miejscu znacznie mniejszego, parterowego dworca PKP dostosowanego do potrzeb podróżujących. Starosta Zbigniew Starzec zaznacza, że w parze z modernizacją obiektu konieczny jest remont torów i peronów, dworzec bowiem stanowi wizytówkę Miasta, musi zatem spełniać oczekiwania pasażerów i zapewniać komfort podróży. Podczas spotkania w Warszawie, starosta wręczył prezesowi PKP S.A. oficjalny list z prośbą o zwiększenie kwoty dofinansowania inwestycji. Prezes Krzysztof Mamiński zobowiązał się, że w niedługim czasie prześle wiążącą odpowiedź co dalej z oświęcimskim dworcem.

(NM)

powiat oświęcimski / artykuł sponsorowany

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend