Informacje, Video

POWIAT. W szpitalu otwarto nowy oddział Psychosomatyki i Psychiatrii

Prawie 5,3 mln złotych – tyle kosztowała modernizacja oddziału Psychosomatyki i Psychiatrii oraz Dziennego Oddziału Psychiatrycznego w oświęcimskim szpitalu. W uroczystości wzięła udział wicepremier Beata Szydło, która podkreślała, że jakość świadczonych usług w oświęcimskiej placówce jest imponująca na tle innych tego typu w kraju. Z kolei starosta oświęcimski Zbigniew Starzec mówił, że remont oddziału psychiatrycznego jest jedną z wielu inwestycji prowadzonych w szpitalu w tym roku.

W ramach trwającej pół roku modernizacji powstały nowoczesne jedno- dwu- i trzyosobowe sale z łazienkami oraz część terapeutyczna, która zapewni pacjentom skuteczniejszy powrót do zdrowia. Przebudowany Oddział Psychosomatyki i Psychiatrii będzie mógł przyjąć 40 pacjentów. Przed budynkiem znajduje się część rekreacyjna – ogród z ławkami i altaną, gdzie pacjenci mogą zrelaksować się na świeżym powietrzu.

– To kolejna inwestycja, która wpływa na poprawę jakości świadczonych usług dla pacjentów i jednocześnie stwarza lepsze warunki pracy dla personelu. Na uwagę zasługuje wzorowa współpraca ze Starostwem Powiatowym w Oświęcimiu, które nie szczędzi środków, aby szpital był nowoczesną i dobrze wyposażoną placówką, żeby warunki zarówno dla pracowników, jak i mieszkańców, którzy korzystają z usług szpitala powiatowego były jak najlepsze. To pokazuje, że przy mądrej polityce samorządowej, jaką Starostwo prowadzi ze szpitalem, rządem oraz gminami powiatu oświęcimskiego, można bardzo dużo zrobić. To przykład mądrego i dobrego zarządzania – podkreślała podczas uroczystości wicepremier Beata Szydło.

Starosta Zbigniew Starzec podkreśla, że w tej kadencji powiatowy szpital ciągle jest placem budowy. Tylko w tym roku wyremontowane zostały oddziały wewnętrzne, obecnie trwa modernizacja oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Noworodkowego, a przed nami jeszcze gruntowna przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Powiat Oświęcimski tylko w tym roku przeznaczy na poprawę świadczonych usług w Zespole Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu ponad 20 milionów złotych.

– Szczególnie dumni jesteśmy z powstania dziennego oddziału psychiatrycznego, do tej pory nigdy w naszym powiecie go nie było. Od jakiegoś czasu coraz częściej docierają do nas głosy mieszkańców o potrzebie funkcjonowania takiego oddziału, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dołożyliśmy wszelkich starań do jego powstania – mówi starosta Zbigniew Starzec i dodaje. – W nowoczesnym dziennym oddziale psychiatrycznym funkcjonują gabinet lekarski, pokój przygotowawczo-zabiegowy, sale terapii zajęciowej i psychoterapii, pokój psychologa oraz sala zajęć kulinarnych, jadalnia i kuchenka oddziałowa, a także pomieszczenia socjalne i sanitariaty.

Inwestycja pochłonęła blisko 5,3 mln złotych, 75 proc. tej kwoty stanowiły środki unijne, pozostałe środki wyłożyło Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu.

 

(NM)

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend