Informacje

POWIAT. W marcu otwarcie DWR i nowego mostu

Według najnowszych informacji, otwarcie Drogi Współpracy Regionalnej i mostu na rzece Wiśle nastąpi 5-6 marca. Opóźnienie spowodowane jest trwającymi nadal odbiorami robót  budowlanych.

Przypomnijmy, Droga Współpracy Regionalnej (DWR) to największa prowadzona obecnie inwestycja drogowa na terenie powiatu oświęcimskiego. Wybudowany odcinek, obejmujący estakadę nad Wisłą, będzie miał niespełna 5 km długości i połączy DK44 (ul. Zatorska) przez rondo ul. Chemików, Fabrycznej i Olszewskiego w Oświęcimiu – z drogą wojewódzką 933 w Bobrku (Gmina Chełmek). Tym samym otworzy dojazd do drogi krajowej A4 w kierunku Krakowa i Katowic. Inwestycja za prawie 120 mln zł w 85 proc. realizowana jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

13 komentarzy

 1. Most mostem ale porażką jest zjazd z ronda do firmy Synthos , droga jest tak wyprofilowana że każde większe auto ma problem z wjazdem ,Wszystko dobrze gdy z przeciwka jest pusta droga bo w innym przypadku osobówki muszą robić miejsce żeby nie być staranowanym przez tiry.
  A tyle miejsca po byłym Pekaesie.

 2. Od roku jest gotowa elektrownia wodna na Skawie w Świnnej Porębie. Turbiny zamontowane, kable podłączone, ale – od tej pory nadal nic się nie dzieje. Trwają procedury. Teraz wreszcie urzędnicy zorientowali się, że te wszystkie urządzenia straciły gwarancję, więc jeśli okaże się, że są wadliwe lub źle zamontowane, za naprawę zapłaci skarb państwa czyli my. A procedury trwają i trwają. Muszą trwać.
  Biurokracja to rak, który drąży Polskę.

 3. Mam do was redakcjo wielką prośbę. Kiedy wreszcie (?) nasi nieudolni samorządowcy i nieudolni urzędnicy pojawią się na moście żeby się puszyć i wypinać piersi do orderów – nie pokazujcie ich, nie dawajcie tutaj relacji z przecięcia wstęgi, pokropienia itp. Nie chce mi się ich oglądać. Na samą myśl o takim festiwalu hipokryzji niedobrze mi się robi. Wystarczy krótka notatka dla kierowców: most na Wiśle od jutra otwarty.

 4. Jedna kwestia dla rowerzystów. Czy zaraz za mostem pierwsze rondo (to już w Bobrku) będzie możliwość wjechania na ścieżkę dla rowerzystów na wale (ta relacji Brzeszcze Kraków i dalej) czy też trzeba przejechać jakieś 2 km by wjechać na wał ?

 5. Ktoś musi przyjechać przeciąć wstęgę, pewnie nie miał wcześniej wolnego dnia

 6. Były dwa powody budowania mostu i drogi: żeby korki chociaż trochę rozładować i żeby samochody stojące w korkach nie smrodziły tyle i nie dokładały się do smogu w mieście.
  Przez nieudolność urzędników w tegorocznym sezonie grzewczym mamy dodatkową porcję spalin do wdychania.
  Dranie.

 7. DWR nieodebrana 2 miesiące od obiecania, to pikuś. DOCHODZENIE PO WYPADKU/KOLIZJI KOLUMNY RZĄDOWEJ TRWA JUŻ DRUGI ROK I KOŃCA NIE WIDAĆ- ciekawe?

 8. Obiecał na 21 grudnia . Za zimno na otwarcie bo mrozy idą a impreza musi być udana. A jak znów prognoza będzie zła to pojedziemy obwodnicą dopiero w maju .Czy nie ma osoby kompetentnej by konkretnie podała termin otwarcia tej inwestycji , jest to żenujące z perspektywy użytkownika.

 9. W oświęcimiu to juz chyba standard. Św Barbary bedzie pewnie jeszcze stało „niedokończone” do jesieni. Mają rozmach… a obwodnica? No cóz. Chcialbym zapytać tego mistrza, który deklarowal otwarcie na 23 grudnia, co on na to 🙂 przypomni ktos jego nazwisko? Bo widząc po jego deklaracjach to raczej nikt ważny i poważny

 10. i oczywiscie znow opoznienie z niewiadomo jakich powodow tak naprawde za chwile sie okaze ze w kwietniu beda otwierac ehh

Send this to a friend