Informacje

POWIAT. Uwaga, na drogach trudne warunki, bardzo ślisko

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla małopolski, m.in. dla powiatu oświęcimskiego. Będą trudne warunki na drogach, mróz i opady śniegu.

Intensywne opady śniegu

Na obszarach podgórskich oraz w górach spodziewamy się opadów śniegu, szczególnie w Śląsku, w Małopolsce oraz Podkarpaciu, gdzie do jutra, tj. 3 stycznia, obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne drugiego stopnia o intensywnych opadach śniegu. Miejscami rejonie Karpat prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej do 40-50 cm. Początkowo intensywne opady śniegu występować mogą również w Sudetach, gdzie miejscami prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie do 15-20 cm. Na pozostałym obszarze kraju prognozowane są przelotne opady śniegu, lecz przyrost pokrywy śnieżnej nie będzie większy niż 3 – 5 cm, jedynie na Kaszubach 5-10 cm. Najsilniejsze opady występować będą północy oraz północnym wschodzie. Opady i silny oraz porywisty wiatr powodować będą zawieje i zamiecie śnieżne, miejscami również ograniczające widzialność.

Oblodzenie

Związku z opadami deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu oraz spadkiem temperatury poniżej 0°C dziś tj. 2 stycznia w godzinach popołudniowych i nocnych, miejscami, szczególnie na Śląsku oraz Kaszubach, mokre nawierzchnie dróg i chodników będą ulegały oblodzeniu.

Trend pogody do 9.01.2019

W ciągu najbliższego tygodnia zimowa aura utrzyma się nad Polską wschodnią, występować będą opady śniegu, a temperatura będzie na ogół ujemna. Na zachodzie pogoda będzie bardziej zmienna, występującymi naprzemiennie okresami ochłodzenia i opadów śniegu oraz ocieplenia z deszczem.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Może jakiś mądrala posypie przynajmniej oświęcimskie ronda. Jeden zimowy orlik wystarczy. Znowu ktoś próbuje stukać punkty na tzw. „dobrym wrażeniu”.

  2. Taka pokrywa kodowa pojawiła się w zaledwie 15 min. Będąc na osiedlu jechałem jeszcze normalnie, a na Zasolu już było lodowisko!

Send this to a friend