Informacje

POWIAT. Uwaga kierowcy na Majowy Weekend 2019

Od wtorku 30 kwietnia do niedzieli 5 maja 2019  na drogach powiatu oświęcimskiego policjanci będą prowadzić działania pn. Majowy Weekend 2019.

Funkcjonariusze w sposób szczególny będą nadzorować drogi powiatu, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg, podczas wzmożonego ruchu związanego z wyjazdami na wypoczynek oraz z powrotami. Celem działań będzie zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych, ich skutków oraz eliminowanie tych użytkowników, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie na drodze.

Podczas akcji oprócz trzeźwości kierowców funkcjonariusze baczną uwagę zwracać będą na wykroczenia szczególnie te najbardziej niebezpieczne jak przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa czy nieprawidłowe przewożenie dzieci. Funkcjonariusze będą również zwracać uwagę na pieszych przechodzących poza wyznaczonymi przejściami, jak również pieszych poruszających się po zmroku bez elementów odblaskowych.

Funkcjonariusze będą również kontrolować ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton gdyż w okresie długiego weekendu majowego będą obowiązywać  ograniczenia ruchu tych pojazdów. W dniach 30 kwietnia i 2 maja br. od godziny 18.00 do 22.00, natomiast w dniach 1 i 3 maja br. od godziny 8.00 do 22.00.

Policjanci życzą udanego wypoczynku i apelują o przestrzeganie przepisów oraz rozsądek  na drodze.

Policjanci życzą udanego wypoczynku, a wybierającym się w podróż bezpiecznego dojazdu jak i powrotu z miejsca wypoczynku.  Przypominają również, że   bezpieczeństwo na drogach przede wszystkim od rozsądnego zachowania wszystkich uczestników ruchu: kierowców, motocyklistów, rowerzystów oraz pieszych.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend