Informacje

POWIAT. Utrudnienia drogowe podczas Tour de Pologne 2019

We wtorek 6 sierpnia 2019 przez powiat oświęcimski przejedzie IV etap wyścigu kolarskiego 76. TOUR DE POLOGNE 2019.

Sart nastąpi w Jaworznie, a meta w Kocierzu. Wjazd kolarzy na teren powiatu oświęcimskiego od strony Chełmu Śląskiego przez Most Galicyjski w Chełmku, drogą wojewódzką nr 780, planowany jest około godziny 12.45. Następnie trasa wyścigu poprowadzi w kierunku Oświęcimia ulicami: ulicą Oświęcimską w Gorzowie, ulicą Krakowską w Broszkowicach. W Oświęcimiu wyścig przejedzie ulicami Konopnickiej, Konarskiego, Legionów do Rajska ulicą Pszczyńską i Wilamowicką. Następnie wyścig przejedzie przez Wilczkowice, Skidziń i Zasole. Wjeżdżając do Zasola Bielańskiego kolarze wjadą już na teren województwa śląskiego, po czym ponownie wjadą na teren powiatu oświęcimskiego w Kętach ulicami Żeromskiego oraz Partyzantów, kierując się do Kobiernic woj. śląskie, gdzie opuszczą nasz powiat.

W związku z powyższym w dniu 6 sierpnia br. od godziny 12.20 do 13.40 ruch na trasie wyścigu zostanie wstrzymany. Apelujemy do kierowców , aby w czasie trwania wyścigu skorzystali z dróg alternatywnych, co pozwoli na uniknięcie nieplanowanego postoju.

Trasa będzie zabezpieczana przez policjantów oraz strażaków ochotników z powiatu oświęcimskiego, w związku z powyższym apelujemy o stosowanie się do poleceń w/w służb zabezpieczających trasę wyścigu.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend