Informacje

POWIAT. Urszula Martyniuk zastępcą komendanta policji

W poniedziałek 6 maja w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu podczas uroczystej zbiórki podinspektor Urszula Martyniuk została powołana na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu. W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie rozkaz personalny wręczył insp. Robert Chowaniec Komendant  Powiatowy Policji w Oświęcimiu.

Pan Komendant oraz policjanci i pracownicy Policji złożyli gratulacje Pani podinspektor Urszuli Martyniuk oraz życzenia pomyślności i sukcesów na nowym stanowisku służbowym.

Podinspektor Urszula Martyniuk w swoim  przemówieniu zapewniła, że dołoży wszelkich starań,  aby wiedzę i  zdobyte dotychczas doświadczenie jak najlepiej wykorzystać w służbie na rzecz utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu oświęcimskiego, którego jest również mieszkanką.

Pani podinspektor,  to jedna z niewielu kobiet w garnizonie małopolskim, pełniących służbę na stanowisku Komendanta. Ma 42 lata i z wykształcenia jest magistrem prawa. Ukończyła również kierunki – Zarządzanie zasobami ludzkimi oraz Audyt i kontrolę wewnętrzną na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Do Policji wstąpiła w 1995 roku, gdzie została przyjęta na stan Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kętach. Po kursie podstawowym rozpoczęła służbę w pionie kryminalnym IV Komisariatu Policji w Białymstoku. W 1999 ukończyła Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie i wróciła do służby w powiecie oświęcimskim – najpierw jako funkcjonariusz Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Chełmku, a od grudnia 2000 kontynuowała służbę w pionie kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Stąd w 2007 awansowała ze stanowiska Kierownika Referatu Dochodzeniowo-Śledczego KPP w Oświęcimiu na Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo Śledczego chrzanowskiej komendy Policji. Podinsp. Urszula Martyniuk została dotychczas odznaczona Brązowym i Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę w Policji. Obecnie, po dwunastu latach ponownie związała się z oświęcimską komendą obejmując stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu

Pani Komendant gratulujemy i życzymy powodzenia oraz dalszych sukcesów w służbie na rzecz mieszkańców powiatu oświęcimskiego.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend