Sport

POWIAT. Urodziny biało-czerwonych

7 września, na stadionie przy ul. Przecznej odbyły się oficjalne uroczystości z okazji 100-lecia Klubu Sportowego Soła Oświęcim. Imprezie towarzyszył bieg na rzecz chorej Ali Włodarczyk z Brzeszcz oraz mecz piłkarski Gwiazdy Polskiego Futbolu vs. Soła i Przyjaciele. W biało-czerwonej ekipie wystąpił wicestarosta Paweł Kobielusz.

W biegu na dystansie 5 km zorganizowanym przez Klub Zadyszka na rzecz podopiecznej Małej Fundacji Wielkiej Pomocy wystartowało blisko 80 biegaczy. Każdy ze sportsmenów dał z siebie wszystko. I każdy był zwycięzcą, niezależnie od miejsca, które zajął.

W meczu Gwiazdy Polskiego Futbolu kontra Soła i Przyjaciele emocji nie brakowało. W ekipie Solarzy wystąpili dawni piłkarze tego klubu wspierani przez samorządowców, w tym wicestarostę Pawła Kobielusza i wójta Gminy Oświęcim Mirosława Smolarka. Drużynę Gwiazd Polskiego Futbolu zasilili m.in. byli reprezentanci Polski – Mariusz Śrutwa i Maciej Iwański. Spotkanie przez dłuższy czas było wyrównane, ale kiedy w drugiej połowie zaczęło padać, do głosu doszli goście, ostatecznie zwyciężając 3:0. Na niewiele się zdało poświęcenie wicestarosty Kobielusza, który nie odstawiał nóg, przez co końca spotkania nie wytrzymał jeden z jego butów…

Równie duże, o ile nie większe emocje przyniosły turnieje, w których rywalizowali młodzi piłkarze. Patrząc na ich umiejętności jesteśmy spokojni o poziom naszej reprezentacji za kilkanaście lat. A oświęcimskiej Sole życzymy kolejnych stu lat. I jak najszybszego powrotu do ligowych rozgrywek drużyny seniorów.

Urodziny Soły Oświęcim wsparł Powiat Oświęcimski.

Tekst i zdjęcia Rafał Lorek
Źródło: powiat.oswiecim.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

Send this to a friend