Informacje

POWIAT. Ul. Olszewskiego zostanie wyremontowana do końca

Jak informuje starostwo powiatowe, ponad 2,7 mln zł pochłonie przebudowa ulicy Olszewskiego w Oświęcimiu – na odcinku od ronda przy ul. Słowackiego do ronda im. Andrzeja Telki. W poniedziałek 9 września nastąpiło przekazanie placu budowy wykonawcy inwestycji, firmie DROG – BUD z siedzibą w Spytkowicach.

W tej chwili nawierzchnia drogi na przeszło 700-metrowym odcinku pozostawia, mówiąc delikatnie, wiele do życzenia. W podobnym stanie są  chodniki i ścieżka, z nazwy, rowerowa. Wyczekiwana od lat przebudowa zostanie wreszcie zrealizowana. Jest to możliwe dzięki środkom z budżetu państwa w ramach V etapu Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego (lata 2016-2020) w wysokości 1,61 mln  zł. Pozostałą część funduszy gwarantuje Powiat Oświęcimski i Miasto Oświęcim. Informuje starostwo na swojej stronie internetowej.

Zakres prac obejmuje:  przebudowę jezdni, chodnika, ścieżki rowerowej, ciągu pieszo-rowerowego, zatok autobusowych, remont zjazdów, przebudowę i remont sieci kanalizacji deszczowej, budowę studzienek kanalizacyjnych, wpustów deszczowych wraz z przykanalikami, przebudowę oświetlenia ulicznego oraz wykonanie oznakowania drogowego.

Termin realizacji inwestycji mija 5 grudnia.

W najbliższych dniach, prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia zostanie zamknięty fragment drogi od ronda z ul. Słowackiego do skrzyżowania z ul. Szustera. Kierowcy muszą się liczyć z objazdami. Dokładnym termin zamknięcia remontowanej ulicy zostanie podany do wiadomości publicznej.

Foto: starostwo powiatowe

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. Największym problemem h… jest to że w zakładach przegrał już wszystko. Pozostąły mu tylko krzaki na terenach gdzie wkrótce rozpocznie się budowa Parku Pokoju.Tam jeszcze może być soba.Niestety do czasu,zatem Szanowni Państwo,jeśli rano wychodząc do pracy ,przed drzwiami na wycieraczce napotkacie śpiącego niedomytego osobnika, zamiast wzywać policję czy straż miejską,okażcie odrobinę serca pozostawiajac obok szklankę mleka czy kromkę chleba.

Send this to a friend