Informacje

POWIAT. Ucieczka przed policją zakończyła się w zbożu

W nocy 19/20 czerwca 2018 policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze po pościgu zatrzymali  22 – letniego mieszkańca Gminy Zator. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej,  gdyż był poszukiwany przez lubelski sąd.  Teraz za popełnione dużo poważniejsze przestępstwo grozi mu o wiele surowsza kara.

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze od kilku dni prowadzili czynności poszukiwawcze 22 – letniego mieszkańca Gminy Zator. Mężczyznę poszukiwał Sąd Rejonowy w Lublinie za przestępstwa przeciwko mieniu. Funkcjonariusze sprawdzali miejsce zamieszkania oraz miejsca, gdzie mógł przebywać poszukiwany. W trakcie podjętych czynności  policjanci ustalili, że mężczyzna porusza się samochodem marki Suzuki. W nocy z wtorku na środę taki właśnie samochód  policjanci wypatrzyli  na terenie jednej z podzatorskich miejscowości. Za jego kierownicą siedział poszukiwany 22 – latek.  W związku z tym natychmiast udali się  za pojazdem dając kierowcy sygnały do zatrzymania się. Niestety mężczyzna zamiast zjechać na pobocze, znacznie przyspieszył i zaczął kluczyć bocznymi uliczkami. Następnie wjechał na pole uprawne, na którym rósł owies. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów suzuki utknęło, a poszukiwany –  pozostawiając w samochodzie swoją 19-letnią znajomą –  kontynuował ucieczkę pieszo. Policjanci natychmiast rozpoczęli penetrację terenu i po kilkudziesięciu minutach idąc po śladach wygniecionego zboża jak „po nitce do kłębka”  odnaleźli uciekiniera ukrywającego się w pobliżu jednej z posesji na terenie Podolsza. Zatrzymana została również jego 19- letnia znajoma ponieważ jak się okazało w plecaku posiadała  niewielką ilość marihuany.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

Send this to a friend