Video

POWIAT. Trwa budowa Drogi Współpracy Regionalnej

Trwa budowa obwodnicy – Drogi Współpracy Regionalnej (DWR), największej prowadzonej obecnie inwestycji drogowej na terenie powiatu oświęcimskiego. Budowany odcinek, obejmujący estakadę nad Wisłą, będzie miał niespełna 5 km długości i połączy DK44 (ul. Zatorska) przez rondo ul. Chemików, Fabrycznej i Olszewskiego w Oświęcimiu – z drogą wojewódzką 933 w Bobrku (Gmina Chełmek). Tym samym otworzy dojazd do drogi krajowej A4 w kierunku Krakowa i Katowic. Inwestycja za prawie 120 mln zł w 85 proc. realizowana jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Powiat w 2014 r. podpisał z inwestorem porozumienie i zabezpieczył na realizację tego zadania blisko 9 mln zł. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

  1. Proszę na rondzie w Bobrku nałożyć do końca września ostatnią warstwę asfaltu. Ograniczenie prędkości do 40 km/h to czysta głupota. Przejechanie z taką prędkością wyfrezowanych przy wjazdach na rondo „rowów” to w perspektywie, w samochodzie osobowym, remont elementów zawieszenia. Dziwię się, że żaden kierowca nie wystąpił jeszcze z roszczeniem odszkodowawczym na drogę sądową.

  2. Znalazłem w sieci że pierwotny termin oddania obwodnicy do użytku to tak jak pisał Piter – we wrześniu. Teraz na stronie wojewódzkiego zarządu dróg w Krakowie wisi termin 31 października. Ale patrząc na postęp robót rzeczywiście najpewniej wiosna przyszłego roku. Chyba że nadzwyczajnie się sprężą.

  3. jasne, ze w Gromcu. Tam właśnie członek zarządu powiatu rondo wybudować powinien!!

  4. Od samego poczatku piter termin zakonczenia mowiono na poczatek grudnia 2017 a z wrzesniem to Ci sie chyba pomylilo o basen bo jest otwierany we wrzesniu i tak jak wlasnie i kierowca mowi bo i ja jestem kierowca zawodowym ze klopoty sie zaczna jak otworza a prawda jest taka ze w dzisiejszych czasach obwodnice sie buduje klasy drogi expresowej i bezkolizyjne a nie ronda takie ze szkoda gadac poprostu dla rowerzystow

  5. Przecież nikt nie zarzuca w tej sprawie błędu p. Szydło. W finansowanie budowy poza województwem zaangażowane są też lokalne samorządy i to też do nich należy mieć pretensje. Lament podniesie się dopiero, kiedy ta droga zostanie oddana do użytku i kiedy kierowcy zaczną narzekać na idiotyczne trzy małe ronda na skrzyżowaniach z wiejskimi drogami/dróżkami, że wąskie i spowalniają ruch na obwodnicy, która z definicji powinna być „szybkiego ruchu”. Błędy popełniono na etapie projektowania. Wystarczyłoby spokojnie jedno rondo w Gromcu nad Wisłą.

  6. termin zakończenia to wrzesień 2016, jednak wykonawca poprosił o przesunięcie terminu do końca 2016r co i tak budzi pewne obawy że nie zostanie dotrzymane

    p.s. a co ma do tego rząd p Szydło? – skoro inwestorem jest UMWM czyli tak naprawdę przeciwnicy PIS

  7. Tak rondo gotowe w bobrku tylko ze dzis juz poprawiali rondo a dokladnie to krawezniki jak sie wjezdza od oswiecimia na rondo mogli jeszcze mniejsze tozrobic zeby sie juz nawet osobowka nie zmiescila co za projektant projektowal to rondo??? dla rowerzystow??

  8. Aha, więc teraz już „na początku przyszłego roku”. Pan starosta ma nadzieję.

Send this to a friend