Informacje

POWIAT. To był pracowity weekend dla policji

Podczas ubiegłego weekendu (9 – 11.08.2019) policjanci z oświęcimskiej komendy Policji oraz komisariatów Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze, przeprowadzili 160 różnego rodzaju interwencji. Wśród nich 26 – interwencji dotyczyło zakłócenia ciszy nocnej lub zakłócenia ładu i porządku w miejscach publicznych. 24 policyjne interwencje związane były z awanturami domowymi. A w  14 przypadkach mundurowi podczas patrolu lub na zgłoszenie osób postronnych interweniowali wobec osób nietrzeźwych śpiących w miejscach publicznych.  Interwencje te zakończyły się mandatami karnymi, wnioskami do sądu lub pouczeniami.

Policjanci dbali również o bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz ład i porządek publiczny na terenie Zatora, do którego przyjechało ponad 5 tysięcy osób na odbywające się tam koncerty, a także dbali o ład i porządek publiczny na terenie Oświęcimia i Jawiszowic podczas rozgrywanych tam meczy piłkarskich.

Ponadto policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni interweniowali na miejscu 15 kolizji drogowych oraz wykonywali czynności na miejscu jednego poważnego wypadku drogowego.

Policjanci zapewniają, że dbając o bezpieczeństwo mieszkańców oraz ład i porządek publiczny na terenie powiatu oświęcimskiego będą bezwzględnie wyciągać konsekwencje wobec sprawców wykroczeń oraz przestępstw, które bezpieczeństwu zagrażają.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend