Informacje

POWIAT. Tesco zamyka sklepy w Oświęcimiu i Brzeszczach

Dwa sklepy Tesco w Oświęcimiu oraz jeden z Brzeszcz, które były pod finansową kreską zostaną zamknięte. To nie pierwsze zmiany prowadzone przez Tesco w powiecie oświęcimski. Już wcześniej Tesco zamknęło sklep w Starym Mieście w Oświęcimiu.

Z informacji prasowych przekazanych przez firmę Tesco wynika, że zamknięcia sklepów spowodowane są oszczędnościami, które mają ograniczyć falę zwolnień, a sami pracownicy mają zostać przeniesieni do innych sklepów, a także na inne stanowiska.

W całym kraju Tesco zamknie 18 sklepów. W Oświęcimiu zostaną zamknięte sklepy znajdujące się przy ulicy Nojego i Śniadeckiego. Natomiast w Brzeszczach zamknięty zostanie jedyny sklep tej sieci przy ulicy Ofiar Oświęcimia. To oznacza, że sklepy sieci Tesco definitywnie znikną z Oświęcimia i Brzeszcz. Sklepy Tesco będą otwarte do końca marca.

Jeszcze kilka lat temu Tesco zatrudniało w Polsce blisko 30 tys. pracowników. Obecnie w sieci zatrudnionych jest 23 908 osób. Tesco od kilku lat przegrywa starcie na polskim rynku z innymi, konkurencyjnymi sieciami handlowymi.

 

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

10 komentarzy

  1. Za błędy kierownika trzeba płacić utratą pracy. Myślę, że gdyby w Tesco w Brzeszczach była zawsze otwarta chociaż jedna normalna kasa to byłby dużo więcej klientów. Niestety każdy musiał kasować samodzielnie a dodatkowo kasa wiecznie się zacinała. Nawet jak prosiłem otwarcie normalnej kasy ponieważ miałem cały koszyk pełny i towar nie mieścił się na wadze to pani obsługująca kasy odmawiała:) Trochę mi szkoda ale cóż, za błędy i lenistwo trzeba płacić utratą pracy

  2. Jednak nie rozumiem dlaczego Tesco w Brzeszczach jest zamykane. Naprawdę nie wydaje mi się że klientów brakowało, asortyment ok, ale, może nie aż tak bogaty jak w bliższym Intermarche. Ale na ogół bardzo solidna oferta i konkurencyjna. Budynek był nowy i ja każdego tygodnia kupowałem u nich.

  3. Miałam (zawsze) wrażenie, że przeszkadzam paniom ekspedientkom Marketu Tesco w „pracy”. Gdy wiele lat temu Kierownikiem była Pani Michasia, było OK,to był sklep! Pani Michasia miała wszystko „na oku”, panowała nad wszystkim, to STARA SZKOŁA HANDLOWA, potem było już tylko gorzej. Kierownik tylko układała, rozkładała towary, organizowała stoiska jakby nie miała do roboty ludzi, kierowanie sklepem nie polega na fizycznej pracy i pokazywaniu nam jak ustawić palety. Brak wiedzy i doświadczenia powinni zauważyć dyrektorzy/kierownicy rejonu. Kierownictwo sklepu opanowała pycha, która kroczy o jeden krok przed upadkiem. I stało się, …co musiało nastąpić. Zadziałały prawa rynku, one nie znają litości.

  4. Staczanie się po równi pochyłej zaczęło się od „reformy” gdzieś 5-7 lat temu.

  5. Tesco na Nojego to porażka. Miałam ten sklep na wyciągnięcie ręki ale robiłam zakupy parę razy w roku. Personel udawał że nie widzi kolejki do kasy,tylko spokojnie układał towar na półkach. Ceny poszły w górę bo było coraz mniej kupujących ze względu na jakość obsługi i koło się zamknęło. Nawet wydłużenie godzin otwarcia nie zachęciło klientów.

  6. W ogole mnie to nie dziwi. Przestarzale standardy, nieuprzejmi pracownicy, slaby asortyment. Kazdej wizyty tam zalowalem

  7. W Oświęcimiu Tesco przegrywa rywalizację z…BIEDRONKĄ. Market przy Nojego i Śniadeckiego jest szarym tłem np.do Biedronki przy Zaborskiej. W Tesco; Ceny znacznie wyższe, ilość kupujących znacznie mniejsza, towary bez porównania lepsze. KIEDYŚ BYŁO ODWROTNIE. Owszem 20 lat wstecz ten Market był na topie, obecnie poza uciążliwością dla sąsiadów niczym w środowisku nie zaimponował. Nie uczestniczy Tesco w rekonstrukcji infrastruktury w Osiedlu 3-Maja, skutecznie rozjeżdża wąską osiedlową uliczkę coraz większymi pojazdami, brak miejsc parkingowych, zajęli miejsce obok pompowni na parking dla personelu i jeden kubełek na śmieci, podczas gdy miejscowi parkują jeden na drugim, pojazdy stwarzają zagrożenie i tarasują dojazd do mieszkań, Tesco panoszy się niczym kukułka. Niczego ten sklep nie wnosi do poprawy obsługi zaopatrzenia w podstawowe artykuły mieszkańców. Najlepsze kawałki w postaci sprzedaży mięsa i wędlin (tak było 15 lat temu) Tesco oddał jakim bliżej nieokreślonym podmiotom typu Okrasa, Świeżyzna itp które doprowadziły a raczej odprowadziły klientów do innych placówek np Plusik Luna, dawniej Chrzanów (bo Madej Wróbel to porażka smaków). Najlepszym sklepem w sieci TESCO w Oświęcimiu był Market w Starym Mieście ale ON padł pierwszy, zatem tylko kwestią 6 miesięcy okazała się plajta pozostałych Nojego i Śniadeckiego, które były znacznie słabiej zarządzane. Sklep w Mieście był pełny klientów i towaru, podczas gdy na Nojego świecił pustkami. Towar był w Starym Mieście, na 200% nie było go na Nojego, dlaczego… Hasło polski XXX-lecia PRL mówiące o tym, że wino, wódka, kiełbasa, bułki mleko i masło muszą być blisko ludzi, stało się archaizmem. Mimo tego ze smutkiem żegnamy TESCO MARKET przy 3-Maja ale bez rzeki łez. Baczny obserwator przewidywał od dawna taki ruch zarządu.Likwidacja sklepów pozbawia pracy ludzi i to jest dramatyczne, ale ręce zaciera BIEDRONKA, która czeka na personel z TESCO, ZAPRASZA.

  8. W tej kawiarni o której wspomniałeś po pierwsze trzeba zrobić po żoną wentylacji aby człowiek nie śmierdział pizza . Dlatego chodzę tam na lody tylko w okresie letnim !

Send this to a friend