Informacje, Kultura

POWIAT. Sztafeta niepodległościowa wzdłuż królowej polskich rzek

Żołnierze i pracownicy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej wezmą udział w sztafecie niepodległości wzdłuż królowej polskich rzek. W biegu organizowanym dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości wystartują dwa zespoły, które po pokonaniu trasy od źródeł oraz od ujścia Wisły spotkają się w Warszawie.

Sztafeta odbędzie się w dniach 11-14 sierpnia br., w przededniu Święta Wojska Polskiego, wpisując się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.

Skład sztafety będzie liczył 48 osób, żołnierzy i pracowników Wojsk Obrony Terytorialnej, i zostanie podzielony na dwie grupy zadaniowe: ŹRÓDŁO i UJŚCIE. Po dwóch zawodników z każdej grupy będzie musiało pokonać 10-kilometrowe odcinki w tempie co najmniej 7 min/km. Razem do pokonania będzie blisko 1100 km. Z uwagi na motto terytorialsów: „Zawsze gotowi, zawsze blisko”, bieg będzie odbywał się całodobowo, a trasa będzie przebiegała jak najbliżej koryta Wisły.

Do organizacji przedsięwzięcia odniósł się dowódca WOT, gen. bryg. Wiesław Kukuła:

W Wojskach Obrony Terytorialnej pełnią służbę pełni pasji ochotnicy. Daje to spore możliwości w wytyczaniu nowych standardów w obszarze aktywnego kształtowania sprawności fizycznej i postaw patriotycznych. 100-lecie odzyskania niepodległości to dobry czas na niełatwe wyzwania, stanowiące próbę naszych charakterów. Będzie to również wyraz hołdu dla tych, którym tę wolność zawdzięczamy

Ze źródeł Wisły w kierunku stolicy wystartuje grupa zadaniowa ŹRÓDŁO, w której składzie jako druga zmiana pobiegnie reprezentacja 11 MBOT. Start zaplanowany jest z Baraniej Góry w dniu 11 sierpnia (godz. 14.30). Cały zespół będzie miał do przemierzenia trasę długości 620 km w planowanym czasie blisko 73 godziny. Małopolscy terytorialsi przejmą pałeczkę od swoich kolegów z 13 Śląskiej Brygady OT w Oświęcimiu 12 sierpnia o godzinie 2:10 nad ranem, by przekazać ją po przebiegnięciu 140 km reprezentantom 10 Świętokrzyskiej Brygady OT w małopolskich Koszycach o godzinie 18:30. 

Z ujścia Wisły w kierunku stolicy wyruszy grupa zadaniowa UJŚCIE. Start zaplanowany jest z Mikoszewa w dniu 12 sierpnia (godz. 8:00). Zespół ten będzie miał do pokonania trasę długości 480 km w planowanym czasie ponad 56 godzin.

Metą sztafety będą błonia Stadionu Narodowego, a oficjalne zakończenie biegu odbędzie się pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego. Trasę pomiędzy Stadionem Narodowym, a Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego pokonają wspólnie wszyscy biegacze składu podstawowego obu grup zadaniowych: ŹRÓDŁO i UJŚCIE.

Oficer prasowy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej

p. o. mjr Bartosz Kubal

Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

  1. @ obserwator rzeczy ulotnych – dlaczego kogoś obrażasz? Nikt nie pisze w komentarzach obraźliwych rzeczy do ciebie czy na Starostę, a ty od razu obrażasz. Zachowaj pewien poziom. Wiem, że w twoim środowisku to trudne, ale staraj się, może ci się to uda. Bądź wyjątkiem od reguły w pisowskim świecie.

    @ Patologia Pisu – ostatnio widziałem przed Poziomką przy stoliku Pana Wilczka z Panem Plitą.

  2. Dokładnie, komentować „sukcesów” Bynia nie wolno, przecież jeszcze ktoś by zachwytu nie wyraził i co by wtedy było. A przecież Bynio nie po to jest, żeby go krytykować, Bynia chwalić trzeba. W końcu redaktor Wliczak i Byniu w jednej klice siedzią…

  3. Ciekawe gdzie schowali kolegę Alberta ostatnio mało o nim słychać , a duzo wie na temat dworca,bo prowadził tam swój biznesik w dworcowej świetlicy,zanim nie wydobył go z tamtad pózniejszy PO-marszałek. Teraz Albert trzyma z PIS,złapał ich się jak tonący brzytwy…

  4. Pytanie do portalu – dlaczego nie można komentować artykułu pt. „POWIAT. Sukces Oświęcimia – sukces Starosty.”. Po wtóre – czy tekst nie powinien być opisany: Artykuł Sponsorowany?

Send this to a friend