Video

POWIAT. Szpital Powiatowy to nasze wspólne dobro

W Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu odbyło się posiedzenie Rady Społecznej ZOZ. Obradom przewodniczył wicestarosta Paweł Kobielusz. Wziął w nich udział nowy szef placówki, Edward Piechulek. Uczestnicy spotkania wraz z gośćmi obejrzeli nowy ambulans, który będzie obsługiwał głównie mieszkańców Gminy Brzeszcze.

Karetka kosztowała 440 tys. zł, w tym 400 tys. zł stanowiło dofinansowanie z ministerialnego programu wymiany ambulansów. Radość z nowego pojazdu wyrazili wszyscy obecni, a szczególnie wiceburmistrz Brzeszcz Łukasz Kobielusz. Ambulans jest wyposażony w nowoczesny sprzęt służący do ratowania życia, w tym w urządzenie do defibrylacji.

Podczas posiedzenia Rady Społecznej omówiono sytuację finansową szpitala oraz przedstawiono plany inwestycyjne na 2020 r.

Dyrektor Edward Piechulek podkreślił, że sytuacja lecznicy jest stabilna, a żadnemu z oddziałów nie grozi likwidacja. Wyznał, że w przyszłym roku planowana jest budowa łączników (przewiązek) między poszczególnymi budynkami szpitala, dzięki czemu pacjenci nie będą już narażeni na transport pod chmurką.

Kolejnym ważnym zadaniem, które ma być realizowane w 2020 r., jest przebudowa lądowiska dla helikopterów. Jak podkreślił wicestarosta Paweł Kobielusz, to przede wszystkim konsekwencja wejścia w życie ministerialnego rozporządzenia z połowy br., wprowadzającego zaostrzone wymogi.

Nowy dyrektor placówki zdążył się już zapoznać z sytuacją i specyfiką Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Powtórzył słowa, które wypowiedział na listopadowej sesji Rady Powiatu, iż priorytetami dlań jest komfort pacjentów, sprzyjający szybkiemu powrotowi do zdrowia, oraz poprawa warunków pracy ponad 800-osobowej załogi placówki.

Wicestarosta Paweł Kobielusz pytany o oczekiwania zarządu powiatu względem nowego dyrektora powiedział, że szpital ma dobrze służyć wszystkim mieszkańcom, utrzymywać stabilność finansową i się rozwijać.

– Wiemy jaka jest ogólna sytuacja rodzimej służby zdrowia. Dlatego jako samorząd powiatowy pomagamy gdzie się da i partycypujemy w kosztach szpitalnych inwestycji – dodał wicestarosta.

art. sponsorowany

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend