Informacje

POWIAT. Symboliczne pożegnanie dyrektor szpitala

Sabina Bigos-Jaworowska

Podczas X sesji Rady Powiatu zatwierdzono m.in. roczne sprawozdanie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu za okres od 1 stycznia 2018 do 31 grudnia 2018 roku. Dyrektor ZOZ w Oświęcimiu Sabina Bigos-Jaworowska przedstawiła aktualną sytuację ekonomiczno-finansową placówki. Oba punkty zostały przez Radę zaakceptowane i ocenione pozytywnie.

Podczas tej sesji nastąpiło symboliczne pożegnanie dyrektor Sabiny Bigos-Jaworowskiej, która już wcześniej publicznie oznajmiła, że rezygnuje ze stanowiska.

– Chciałem Pani bardzo szczerze podziękować za prawie 20 lat pracy na stanowisku dyrektora Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Na pewno będziemy ciepło i miło wspominać Pani pracę w tym szpitalu. Dziękuję raz jeszcze i życzę powodzenia w dalszym życiu zawodowym – powiedział Starosta Oświęcimski Marcin Niedziela, wręczając pani dyrektor kwiaty.

W imieniu Rady Powiatu w Oświęcimiu szefowej Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu podziękował Przewodniczący Kazimierz Homa, a w imieniu mieszkańców Wiceprzewodniczący Wojciech Kajdas.

– Dziękuję za 20 lat bardzo trudnej pracy i gruntowną modernizację szpitala. Będziemy o tym pamiętać w Oświęcimiu – powiedział Kazimierz Homa.

Za długoletnią współpracę z Powiatem podziękowała też odchodząca dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu

– Chciałabym wszystkim radom, z którymi współpracowałam bardzo serdecznie podziękować za te 20 lat pracy, także wszystkim zarządom – powiedziała dyrektor Sabina Bigos-Jaworowska.

– Dziękuję radnym za to, że ten szpital był w waszym sercu i zawsze chcieliście mu pomagać. Liczę również na to, że tak jak do tej pory, bez względu na to, kto jest przy władzy, będziecie dbać o ten szpital, o samą substancję, ale również o załogę, bo nic by się w tym szpitalu nie udało bez współpracy z państwem i załogą – wyraziła nadzieję odchodząca pani dyrektor.

źródło: powiat oświęcimski
SPP/Fot. RL

Poprzedni artykułNastępny artykuł

16 komentarzy

 1. dobrze, że odeszła najgorsze to to,że za czasów jej urzędowania odeszło wielu wspaniałych lekarzy jak Dr n med. wspaniała Diabetolog ( jak skomplikowaną chorobą jest cukrzyca wie każdy lekarz),ale była dyrektor i jej zastępca niestety nie wiedzieli.Umieli i wiedzieli jak czerpać korzyści finansowe z kilku miejsc pracy to jest zatrudnienie na stanowisku dyrektora i w dwóch radach nadzorczych, zastępca dyrektora jest również ordynatorem, radnym w radzie miasta i prowadzi praktyki prywatne – czy to jest normalne. Drogi Obywatelu odpowiedz sobie sam dlaczego służba zdrowia działa jak działa, kolejki itp…….

 2. Nie śmiesz mnie rządzi Jakubowski??? On nawet moczu nie zrobi bez zgody dyrektorki ,nic nie ma do gadania,

 3. szpitalem rządzi Jakubowski bigosowa tylko mu pomaga jako oprawca

 4. nepotyzmy bardzo mile sytuacje po poradnich byli chlacze i pijacy szpitalni a i kregoslup moralny slabo festiwal mienot wazeliniarstwa i wlazidupstwa a i wszeobecna obluda falszywego usmieszku i za plecami podlosc to jest szpital

 5. szpital jest obłudny i niestety nieszczery … ładne to są ściany i wzornictwo przemysłowe zachodnich koncernów

 6. Nie jestem w stanie ocenić czy pod rządami Bigos w szpitalu się polepszyło czy nie. Ty przypuszczalnie też nie masz takich kompetencji. Więc o czym chcesz rozmawiać? Pamiętam tylko że jakoś niedawno w wyniku remontu zawalił się dach w izbie przyjęć. Natomiast przyjmowanie posad załatwianych przez psiapsółkę przypadkowo premierkę bez żadnych kwalifikacji sportowych czy bankowych – no nie rozśmieszaj mnie – to nie jest nepotyzm?

 7. @Fachowiec partyjny
  Zadałem pytanie.

  Ps. Ja też pracuję na dwóch a w porywach na trzech etatach. Rozumiem, że to z braku kompetencji?

 8. @oświęcimer Bigos nie tylko kasowała za dyrektorowanie szpitala w Oświęcimiu. Jest także w radzie nadzorczej stadionu narodowego w Warszawie oraz w radzie nadzorczej banku Pekao. To są takie synekury, gdzie dostaje się 20 000 miesięcznie za nicnierobienie.
  Jeżeli uważasz, że to jest w porządku …

 9. @Fachowiec partyjny
  OK, nie lubisz jej. Masz prawo. Tylko, że dyrektora nie rozlicza się z sympatii ludu tylko z efektów. W takim razie co byś zrobił w szpitalu inaczej/lepiej ?

 10. Psiapsiółka Szydłowej, z zawodu dyrektorka. Teraz zostanie prezeską stoczni marynarki wojennej albo szefową muzeum sztuki współczesnej. Etat w zarządzie stadionu narodowego w Warszawie już ma.

 11. Pani dyrektor ma klasę ?,trzeba było być pracownikiem i isć porozmawiać lub o coś prosić. Nie! Dlaczego nie? Bo nie..

 12. No to szykujmy się na rządy w szpitalu „bezpartyjnych ekspertów”.

Send this to a friend