Informacje

POWIAT. Sukces policji w walce z automatami do gry

Oświęcimscy policjanci wraz z krakowskimi celnikami zlikwidowali kolejny punkt, w którym prowadzona była nielegalna działalność hazardowa. Zabezpieczonych zostało 6 quizomatów, które po zmianie oprogramowania działały jak automaty do gier hazardowych. Łączna wartość zabezpieczonych maszyn to 36 tysięcy złotych.

W ubiegłym tygodniu oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej razem z krakowskimi celnikami przeprowadzili kolejne, działania, mające na celu likwidację punktów w których prowadzony był nielegalny hazard. Tym razem ustalono, że działalność taka prowadzona jest w punkcie zlokalizowanym na terenie Kęt. W związku z powyższym, policjanci wspólnie z celnikami przystąpili do jego likwidacji. Funkcjonariusze weszli do lokalu, w którym ujawnili sześć tzw. quizomatów. Po dokładnym sprawdzeniu maszyn okazało się, że posiadają one możliwość szybkiej zmiany oprogramowania i z quizomatów stają się standardowymi automatami z grami hazardowymi. Automaty zostały zabezpieczone, a następnie przewiezione do Urzędu Celnego, a ich wartość szacowana jest na 36 tys. zł.

Po nowelizacji Ustawy o grach hazardowych, która weszła w życie w kwietniu br., zarówno właścicielowi nielegalnego procederu, jak również właścicielowi, który wynajął lokal, grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności. Pomimo grożących surowych konsekwencji w dalszym ciągu znajdują się osoby, które trudnią się tego typu procederem, a także znajdują się właściciele nieruchomości wynajmujący swój lokal, w którym taka działalność jest prowadzona.
Choć właściciele nielegalnego, hazardowego procederu starają się na różne sposoby zakamuflować swoją działalność, służby nie pozostają w tyle. Policjanci i celnicy w dalszym ciągu będą bezwzględni w ujawnianiu i zwalczaniu tego rodzaju przestępczości.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend