Informacje

POWIAT. Starosta Zbigniew Starzec wizytował postęp prac modernizacyjnych w oświęcimskim szpitalu

Zadanie inwestycyjne pod nazwą „Modernizacja oddziałów: ginekologiczno-położniczego, noworodkowego oraz psychiatrycznego służące poprawie jakości i dostępności udzielanych świadczeń zdrowotnych dla mieszkańców powiatu i okolic” dobiega końca. Do tej pory zostały wyremontowane oddziały psychiatryczny i ginekologiczny. Zgodnie z umową trwają prace na oddziale położniczym i noworodkowym. Modernizowany jest również Szpitalny Oddział Ratunkowy.

24 sierpnia w Zespole Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu odbyła się Rada Społeczna, której przewodniczy starosta Zbigniew Starzec. Włodarz Powiatu podkreśla, że remont oddziału ginekologiczno-położniczego nie utrudnia pacjentkom narodzin, a jego modernizacja sprawi, że komfort i standard na oddziałach znacznie się poprawią. – Bardzo się cieszymy, że postęp prac następuje tak szybko, a nasze pacjentki nie odczuwają niedogodności i chętnie wybierają nasz szpital. Już za dwa miesiące przyszłe mamy będą mogły rodzić w jeszcze lepszych warunkach, bowiem pacjentki będą miały do dyspozycji m.in. pokój z łazienką – mówi starosta Zbigniew Starzec.

Inwestycja związana z modernizacją oddziałów – położniczego i noworodkowego mają zakończyć się pod koniec października br.

W Zespole Opieki Zdrowotnej trwają również prace pn.: „Przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w zakresie wejść do oddziału, przyjęcia pacjenta i poczekalni z wentylacją oraz wiatą dla karetek na 2 stanowiska”. Obecnie zakończyły się prace związane z demontażem dawnej wiaty. Nowe rozwiązanie będzie bardziej funkcjonalne dla pacjentów. – Pacjent, który trafi na szpitalny oddział ratunkowy, będzie przebywał na terenie oddziału, a osoby towarzyszące pozostaną w wydzielonej poczekalni – informuje Anna Gil-Borowiecka, dyrektor ds. Organizacyjno-Administracyjnych.

NM / artykuł zlecony / powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend