Informacje

POWIAT. Starosta Zbigniew Starzec rozważa zakup nowej karetki

W związku z wypadkiem karetki w Grojcu, podczas którego ucierpiała trzyosobowa załoga Pogotowia Ratunkowego, starosta oświęcimski Zbigniew Starzec pełniący jednocześnie funkcję Przewodniczącego Rady Społecznej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu, zapowiedział że podczas kolejnego posiedzenia Rada podejmie decyzję o zakupie kolejnej karetki dla oświęcimskiego szpitala.

Do wypadku doszło 5 lipca o godzinie 19.50 w Grojcu na ulicy Beskidzkiej. Jak wstępnie ustalili policjanci  35-letni mieszkaniec Tychów, kierując samochodem marki Opel Combo,  podczas skrętu w lewo zderzył się z jadącą na sygnałach uprzywilejowania karetką oświęcimskiego Pogotowia Ratunkowego marki Mercedes, której kierowca wyprzedzał ciąg pojazdów. W wyniku zderzenia karetka przewróciła się na bok. Do szpitala na badania została przewieziona trzyosobowa załoga Pogotowia Ratunkowego oraz kierowca opla, który doznał obrażeń wewnętrznych.

W tym dniu starosta Zbigniew Starzec przebywał w Warszawie, gdzie miał spotkanie z prezesem PKP S.A. Krzysztofem Mamińskim w sprawie przebudowy i modernizacji oświęcimskiego dworca. O wypadku został poinformowany niezwłocznie. Na reakcję włodarza Powiatu nie trzeba było długo czekać. Starosta zapowiada rozważenie zakupu nowego ambulansu dla potrzeb ZOZ w Oświęcimiu.

– W trakcie pobytu w Warszawie zostałem natychmiast powiadomiony o zdarzeniu drogowym z udziałem naszej karetki, w którym ucierpieli lekarz i dwóch ratowników medycznych. Jestem w stałym kontakcie z policją i strażą pożarną, dziękuję im za szybką i profesjonalną akcję ratowniczą. Panu Sebastianowi, ratownikowi medycznemu, który najbardziej ucierpiał, jego koledze Miłoszowi oraz p. Doktorowi życzę bardzo szybkiego powrotu do zdrowia, cieszymy się, że jesteście już w swoich domach. Mieszkańców naszego powiatu chciałbym zapewnić, że podczas posiedzenia czwartkowej Rady Społecznej podejmiemy decyzję o zakupie nowej karetki – mówi Zbigniew Starzec.

(NM)

powiat oświęcimski / artykuł sponsorowany

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend