Informacje

POWIAT. Starosta Zbigniew Starzec dziękuje strażakom

fot. Krzysztof Janik

W związku z czwartkowym (12.04) pożarem składowiska plastiku przy ul. Kolbego w Oświęcimiu, Starosta Oświęcimski Zbigniew Starzec dziękuje wszystkim służbom odpowiedzialnym za sprawną akcję gaśniczą, w której udział wzięły 22 zastępy straży pożarnej z powiatu oświęcimskiego i sąsiednich.

Pożar objął zasięgiem powierzchnię 2400 m2. Spaleniu uległy pojemniki typu Big-Bag, w których składowane były elementy tworzywa sztucznego (plastiku).

Starosta Zbigniew Starzec dziękuje strażakom zawodowym i OSP pod kierownictwem Komendanta Powiatowego PSP w Oświęcimiu Piotra Filipka, za sprawne i szybkie zadysponowanie odpowiednio dużych sił i środków oraz szybkie opanowanie pożaru.

Słowa uznania należą się również wszystkim zabezpieczającym wczorajszy „Marsz Żywych”. Jak podkreśla starosta, mimo znacznego obciążenia organizacyjnego i komunikacyjnego, służby zapewniły bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom wydarzenia.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

12 komentarzy

 1. Ja natomiast ze swojej strony dziękuję kierowcom autobusów za to że punktualnie jeżdżą, urzędniczkom w magistracie, że są uprzejme, a policjantom dziękuję, że wlepiają mandaty za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

 2. Drugą Japonią nie udało się nam zostać, więc może będziemy drugimi Chinami?

 3. Gros urzędników w miescie i gminie pracuje dzieki koneksjom rodzinno-towarzyskim,czego efektem jest poziom zamieszczonych tu wypowiedzi.Dla porównania,proszę udać się gdziekolwiek poza kotlinę ,całkowicie inne podejście do petenta,a za razem człowieka.

  Ps.kto wydał zezwolenie na prowadzenie takiej działalności w bezposrednim sąsiedztwie muzeum?

  Kto jest odpowiedzialny za kontrolę działania podmiotów prowadzących taka działaność? czy było to w jakikolwiek sposób analizowane pod kątem uciążliwości środowiskowej?

  Faktem jest że do pożaru zgromadzonych bądż jak odpadów plastikowych,wystarczył grill rozpalony nieopatrznie zbyt blisko kup z folią, i wątpliwe jest by tych trzech Chińczyków,właścicieli firmy ,wyciagneło z tego jakaś nauczkę. Po prostu znikna,a swój biznes przeniosa gdzieś indziej ,aż do nastepnego razu…

  Generalnie wstyd i obciach na cały świat!

 4. Wiec skoro sumiennie wykonujesz swoje obowiazki i dobrze sobie radzisz to w kazdej pracy sobie poradzisz ,a skoro male zarobki to sie zmienia prace na lepiej platna ofert jest caly wachlarz roznych nikt nie powiedzial ze sie ma do emerytury w jednej pracowac

 5. Do nerwusa – jesteś źle poinformowany! Oświadczam ci, że pracuję w samorządzie i nie mam czasu na kawusię i ciasteczka tylko ciężko pracuję 8 godzin dziennie załatwiając wiele spraw, mam rodzinę na którą zarabiam, przychodzą do mnie agresywni petenci dla których muszę być miły, i staram się pomóc ludziom których obsługuję robiąc to również dobrze, więc nie pisz takich głupot o wszystkich bo ja sumiennie wykonuję swoje obowiązki, i lubię to co robię i chciałby te parę groszy więcej zarabiać!!!!! Zrozumiałeś?

 6. Do „dziekuje” juz ja widze jak pracownicy urzedowi i inni zarabiacie za najnizsza krajowa a jak malo zarabiacie zawsze sa przyjecia do innych firm typu biedronka, lidl albo jakas produkcja do wyboru do koloru jest pracy tylko pamietajcie tam nie bedzie takiego czasu na kawusie ciasteczko 10 razy na dzien i ze petent poczeka!!!!

 7. Zbyszku zabieraj się za obniżanie swojej pensji, zastępców i prezesa portu lotniczego, bo Prezes Jarosław Kaczyński nie będzie czekał !!! Powiedziałeś-wykonaj.

 8. Dziękujemy Ci EC Johnson, że dałeś zezwolenia na te dzikie składowiska na terenie miasta.

 9. Szeregowy urzędnik, pracownik samorządowy zaraz też będzie pracował za „dziękuję”, bo pensje to najniższa krajowa.

Send this to a friend