Informacje

POWIAT. Sprostowanie tekstu Super Expressu

13 lutego został opublikowany w Super Expressie artykuł dotyczący  przyznania rządowej dotacji Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Oświęcimiu. Artykuł ten został powielony przez inne ogólnopolskie media. W odpowiedzi Starosta Oświęcimski Zbigniew Starzec wystosował stosowne sprostowanie.

Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu

Poprzedni artykułNastępny artykuł

12 komentarzy

 1. Za dużo tego: pan Ruszkiewicz to, pan Ruszkiewicz tamto. A wystarczyłoby podać fakty i na końcu skomentować krótko jakość warsztatu w/w dziennikarza. Niestety, wyszło złośliwie i niesmacznie…

 2. @Zapach pieniędzy
  Należałoby dodać, że te 20 baniek Szydło dostał z małopolskiego RPO (czyli od PO nomen omen), więc te 2 mln od rządu, to w sumie mały pikuś.

 3. W 2016 roku prasa pisała: „Małopolski Urząd Marszałkowski przyznał unijny grant szkole, której dyrektorem jest Edward Szydło. Dokładna kwota dotacji wynosi 19 688 096,49 zł. Społeczna Szkoła Zarządzania i Handlu nie jest – jak mogłaby sugerować nazwa – wyższą uczelnią, ale ośrodkiem organizującym różnego rodzaju kursy.
  Szkoła i stowarzyszenie, w którego zarządzie zasiada Edward Szydło, otrzymały łącznie 25 mln zł dotacji unijnych. Zarząd stowarzyszenia nie złożył w sądzie rejestrowym ani jednego sprawozdania finansowego”.
  Zapach pieniędzy zwabił dziennikarza tabloidu SE. Dziennikarz okazał się jednak partaczem.

 4. Żałosny artykuł, byle się do czegoś przyczepić. Kiepski ten portal… usuwam z ulubionych. Zamiast pisać co się realnie dzieje w mieście to w politykę się bawią.Propaganda i tyle.

 5. Na FB w sprawie wypowiedział się znany specjalista od mediów. Tych drukowanych i przesyłanych rurami ciepłowniczymi.

 6. to są media zależne od Merkel i Schulza, więc czego się spodziewać po niemieckich gazetach? Obiektywizmu? NIE !!!

 7. Zapewne miało się ukazać lakoniczne info i dać jasny przekaz, że teraz to każdy może pisać byle co i byle gdzie. Wielu „dziennikarzy” nawet okolicznych periodyków czy portali wypisuje nielogiczne bzdury bez weryfikacji faktów, no bo po co się wysilać. Jaka autoryzacja tekstu, przecież wszystko opiera się na ich „prawdzie”. Płacą im i tak za wierszówkę a nie za rzetelność. Koniec końców nie o wszystkim trzeba mieć zielone pojęcie i posługiwać się wyłącznie faktami i sprawdzoną, zweryfikowaną informacją. Ważna jest pogoń za „sensacją”. Dobrze, że chociaż media z naszego powiatu stają ostatnio na wysokości zadania.

 8. Tekst za długi, nudny, autor z wyższością wyzłośliwia się, co zraża czytelnika.

 9. Zamknięcie budowlanki to najlepsza rzecz jaka mogła ja i ludzi tam pracujących spotkać. Demografia i słaby nabór nie zostawiają suchej nitki na ofericiebbylej Budowlanki. Poswiecenie jej na rzecz budowy nowego SOSW to rzecz szlachetna i święta. Pozdrawiam

 10. Dziękuję wszystkim urzędnikom za likwidację „Budowlanki”. Należą się wam medale.

Send this to a friend