Video

POWIAT. Spotkanie wigilijne z salezjanami

20 grudnia oświęcimscy salezjanie zaprosili gości, osoby duchowne, współpracowników, przedstawicieli firm, instytucji, organizacji i samorządów na spotkanie wigilijne. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. Czasy się zmieniają. Była młodzieżówka SLD biega na spotkania opłatkowe do Salezjan. Cóż, wybory tuż tuż. Aktyw to aktyw.

  2. Wybraliśmy się z rodziną na zwiedzanie szopek bożonarodzeniowych w I dniu Świąt w godzinach popołudniowych. Podobnie jak wiele rodzin z dziećmi. U Salezjan świątynia otwarta dla wiernych. Niemniej jednak szopka usytuowana za kratami z lewej strony, niewidoczna, nieoświetlona. Zamknięta dla wiernych. Rozczarowanie i smutek.
    W Kościele Wniebowzięcia NMP turyści i mieszkańcy mogli jedynie zaglądnąć w ciemną czeluść zza oszklonych drzwi. Tam nie było żadnego swiątecznego akcentu.
    Natomiast u Sióstr Serafitek – skromna ale piękna dekoracja świąteczna. Okazja do modlitwy i podziwiania prostej i bardzo wartościowej sztuki- przekazu. Choinki, żłobek, Święta Rodzina.
    Atmosfera przeżywania Świąt.
    Dlaczego jedni potrafią a innym się nie chce?

Send this to a friend