Informacje

POWIAT. Spotkanie w sprawie uciążliwości zapachowych

22 maja o godz. 17:30, w sali Domu Ludowego w Monowicach odbędzie się spotkanie w sprawie uciążliwości zapachowych na terenie Os. Monowice, Os. Dwory-Kruki oraz Włosienicy. Gościem będzie Prof. Izabela Sówka z Politechniki Wrocławskiej. Spotkanie z mieszkańcami to pierwsza część rozpoczynających się właśnie badań. Każdy będzie mógł pobrać dzienniczek obserwacji zapachowych, który później posłuży jako materiał badawczy.

Spotkanie poświęcone będzie badaniom uciążliwości zapachowych zleconym Politechnice Wrocławskiej przez Starostę Oświęcimskiego, Prezydenta Miasta Oświęcim oraz Wójta Gminy Oświęcim.

Prof. Izabela Sówka z Politechniki Wrocławskiej, z Zakładu Ekologistyki i Zarządzania Ryzykiem Środowiskowym Wydziału Inżynierii Środowiska, która wraz z grupą specjalistów wykonywać będzie niezbędne pomiary i analizy, omówi metodologię oraz przedstawi możliwość udziału mieszkańców w pracach badawczych dzięki dzienniczkom obserwacji uciążliwości zapachowych. Dzienniczki będzie można odebrać na spotkaniu, a mieszkańcom zostaną przekazane dokładne instrukcje ich wypełniania oraz zwrotu.

Na miejscu będą obecni także członkowie Zespołu Roboczego ds. likwidacji uciążliwości zapachowych na terenie os. Monowice, os. Dwory-Kruki oraz Włosienicy w Oświęcimiu, którzy przedstawią podjęte działania prowadzące do rozwiązania problemu.

Zespół Roboczy powstał w listopadzie 2016 r., a w jego skład wchodzą Dorota Niedziela, Poseł na Sejm RP obecnej kadencji i b. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska, Miejsko-Przemysłowa Oczyszczalnia Ścieków w Oświęcimiu, Stowarzyszenie STOP Fetorowi w mieście i Gminie Oświęcim, Starostwo Powiatowe Oświęcim, Synthos S.A., Urząd Miasta Oświęcim, Radni Rady Miasta Oświęcim, Rady Osiedli: Dwory-Kruki i Monowice, WIOŚ Kraków, Sołtys Włosienicy oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oświęcimiu.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend