Informacje

POWIAT. Śląscy handlarze narkotyków w rękach policji

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu przedstawieniem blisko 300 zarzutów z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zakończyli postępowanie wobec trzech mieszkańców województwa śląskiego. Mężczyźni są podejrzani o posiadanie oraz udzielanie środków odurzających.

Sprawa swój początek miała w piątek 25 stycznia 2019 r. Policjanci z oświęcimskiej drogówki  pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Oświęcimia. Tuż po godzinie 15.00 na ulicy Dąbrowskiego do kontroli drogowej zatrzymali  samochód marki VW Golf.  Kiedy kierujący uchylił szybę funkcjonariusze od razu wyczuli wydobywającą się woń marihuany z wnętrza pojazdu. Zachowanie kierowcy również sugerowało, że może on znajdować się pod wpływem narkotyków. Policjanci przeszukali 24 – letniego mieszkańca Śląska oraz pojazd którym kierował i ujawnili woreczek foliowy z zawartością marihuany. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany. Aby ustalić czy kierował samochodem będąc pod wpływem środka odurzającego do badań została mu pobrana krew.

Następnie sprawę  przejęli policjanci Wydziału Kryminalnego. Zebrali oni dowody świadczące o tym, że 24 – latek miał związek z kilkudziesięcioma przypadkami udzielania środków odurzających innym osobom.  Ponadto funkcjonariusze natrafili również na wątek, który skierował ich do dwóch innych mieszkańców województwa śląskiego  21 i 22 – letniego także zajmujących się przestępczym narkotykowym procederem na terenie kilku śląskich miast.

Łącznie trzem współpracującym ze sobą dealerom narkotykowym udowodniono popełnienie blisko 300  czynów z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w tym głównie rozprowadzania środków odurzających oraz trzy dotyczące ich posiadania. Dodatkowo badania toksykologiczne krwi 24 – letniego kierowcy potwierdziły, że w chwili zatrzymania prowadził on pojazd będąc pod wpływem środka odurzającego,  w związku z tym został mu przedstawiony zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środka odurzającego.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, za posiadanie narkotyków  grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za ich rozprowadzanie nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

 1. @idz żłap sam narkomanów

  zanim zatchniesz się, racz zwrócić uwagę na drobiazg, oświęcimska KPP ma tzw. „oficera prasowego”, którego zadaniem jest przygotowywanie informacji dla mediów, najwyraźniej, pani od mediów działa w trybie – ctrl+c, ctrl+v.
  Dzięki temu, od czasu do czasu, można pośmiać się, czytając informacje z KPP Oświęcim.

 2. jak ktoś pracuje to się zajmuje pracą a nie stylistyką od razu widać jak mocno ci przeszkadza że Policja łapie narkomanów

 3. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu przedstawieniem blisko 300 zarzutów …
  Mężczyźni są podejrzani o posiadanie oraz udzielanie środków odurzających…

  Czy ktoś to przed opublikowanie czyta? Do diaska!

Send this to a friend