Informacje

POWIAT. Siatka dealerów rozpracowana

Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej rozpracowali siatkę dealerów, którą tworzyło czworo mieszkańców powiatu oświęcimskiego: 19 – letnia kobieta oraz trzech mężczyzn w wieku od 25 do 26 lat. W mieszkaniach zatrzymanych zabezpieczono 58 sztuk konopi indyjskich w różnym stadium rozwoju, gotowy do sprzedaży susz marihuany oraz  amfetaminę. Wartość przechwyconych środków odurzających, które nie trafią już do obrotu, szacowana jest na ponad 40 tysięcy złotych.

W trakcie podejmowanych czynności policjanci ustalili, że 25 – letni mieszkaniec Oświęcimia, jego 19 – letnia partnerka oraz ich dwaj znajomi trudnią się nielegalnym narkotykowym procederem.  Aby zweryfikować te ustalenia funkcjonariusze przystąpili do przeszukań mieszkań podejrzewanych osób. W wyniku przeprowadzonych czynności odnaleziono i zabezpieczono kilkadziesiąt woreczków foliowych z poporcjowaną już marihuaną, worek z marihuaną oraz worek  z amfetaminą, a także, liczącą blisko 60 roślin, domową plantację konopi indyjskich, którą prowadziła 19 – latka. Ponadto w jednym z mieszkań policjanci odnaleźli skradziony mieszkańcowi Zaborza rower.

Zebrane w trakcie postępowania dowody pozwoliły na postawienie podejrzanym łącznie 83 zarzutów z Ustawy o narkomanii,  w tym uprawy konopi indyjskich, posiadania środków odurzających, kilkudziesięciokrotnego udzielenia środków odurzających oraz jeden zarzut kradzieży roweru.

Funkcjonariusze  oszacowali, że z zabezpieczonego suszu oraz konopi indyjskich podejrzani mogli wytworzyć nawet kilka tysięcy porcji narkotyku. Zatrzymaniem dealerów i zlikwidowaniem ich procederu funkcjonariusze nie dopuścili, aby narkotyki trafiły do obrotu.

Za uprawę konopi indyjskich grozi do 3 lat pozbawienia wolności, za posiadanie środków odurzających w znacznych ilościach grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend