Informacje

POWIAT. Recydywiści podejrzani o dokonanie rozboju, już w areszcie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu błyskawicznie zatrzymali, a następnie doprowadzili przed wymiar sprawiedliwości dwóch mężczyzn, podejrzanych o dokonanie rozboju na mieszkańcu Grojca. Obaj byli już karani za poważne przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu, więc na wniosek Policji i Prokuratury,  Sąd orzekł wobec nich areszt tymczasowy, gdzie trafili wprost z policyjnej celi.

Do rozboju doszło wieczorem w minioną niedzielę na Osiedlu Chemików. Wychodzący z jednej z oświęcimskich restauracji 50 – lek,  został zaatakowany, a następnie okradziony przez dwóch nieznanych mu sprawców. Napastnicy skradli pokrzywdzonemu portfel z pieniędzmi i dokumentami oraz telefon komórkowy, a następnie zbiegli.

Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawili się policjanci, którzy rozpoczęli poszukiwania sprawców. W trakcie podjętych czynności funkcjonariusze wpadli na trop,  który wskazywał, że związek z rozbojem mają dwaj  52 – letni mężczyźni. Jeden był mieszkańcem Gminy Oświęcim, natomiast drugi nie posiadał stałego miejsca zamieszkania. Posiadając te informacje policjanci zaczęli ustalać,  a następnie sprawdzać miejsca, w których mężczyźni mogli się ukryć. Już po niespełna trzech godzinach  obaj mężczyźni zostali zatrzymani na terenie jednej z podoświęcimskich miejscowości. Dokładne przeszukanie posesji pozwoliło na zabezpieczenie dowodów potwierdzających związek zatrzymanych z rozbojem. Policjanci odnaleźli tam skradziony telefon komórkowy oraz portfel z dokumentami pokrzywdzonego mieszkańca Grojca.

Obaj mężczyźni trafili do pomieszczeń dla osób zatrzymanych  oświęcimskiej komendy Policji, gdzie na podstawie zebranych dowodów postawiono im  zarzuty dokonania rozboju. W związku z faktem, iż obaj byli już karani za przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu trafili przed oblicze prokuratora, a następnie sędziego, który orzekł wobec nich trzymiesięczny areszt tymczasowy. Obaj będą odpowiadać w warunkach recydywy.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend