Informacje

POWIAT. Rajd pijanego 43-latka

W dniu 15 grudnia 2018 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 43 – letniego mieszkańca Gminy Oświęcim, który kierował samochodem mając w organizmie 1 promil alkoholu. Rajd nietrzeźwego został szybko przerwany, dzięki reakcji innego kierowcy oraz błyskawicznej interwencji policjantów.

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór. Tuż po godzinie 18.00 policjanci z oświęcimskiej komendy, otrzymali zgłoszenie od anonimowego kierowcy, o samochodzie marki Opel Astra jadącym ulicą Pszczyńską w Rajsku, za którego kierownicą miał znajdować się nietrzeźwy kierowca.

We wskazany rejon natychmiast ruszył jeden z patroli oświęcimskiej drogówki. Funkcjonariusze, szybko  namierzyli podejrzany pojazd, a następnie dali kierowcy sygnał do zatrzymania się.  Kiedy samochód zjechał na pobocze funkcjonariusze przystąpili do kontroli drogowej. Za kierownicą auta siedział 43 – letni mieszkaniec Gminy Oświęcim.  Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1 promil alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi.

Szczególne podziękowania za prawidłową reakcję,  należą się zgłaszającemu, który dbając o bezpieczeństwo, zareagował i powiadomił policjantów. W ten sposób pomógł wyeliminować kolejnego nietrzeźwego kierowcę stwarzającego duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Babice. Nietrzeźwy kierowca wypadł z jedni i uderzył w ogrodzenie  posesji
W dniu 16 grudnia 2018 w Babicach gm. Oświęcim policjanci zatrzymali 35 – letniego mieszkańca Gminy Oświęcim, podejrzanego o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wsiadł za kierownicę auta mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu w efekcie czego spowodował kolizję drogową.

Do zdarzenia doszło niedzielę o godzinie 13.30. Policjanci z oświęcimskiej drogówki otrzymali zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej do której doszło w Babicach na ulicy Grunwaldzkiej. Funkcjonariusze niezwłocznie pojechali we wskazany rejon, gdzie zastali Fiata Stilo znajdującego się w ogrodzeniu jednej z posesji.  Za kierownicą pojazdu siedział 35 – letni mieszkaniec Gminy Oświęcim. Szybko okazało się co było przyczyną  utraty panowania nad pojazdem.  Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 1,98 promila alkoholu.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Send this to a friend