Informacje

POWIAT. Rajd pijanego 43-latka

W dniu 15 grudnia 2018 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 43 – letniego mieszkańca Gminy Oświęcim, który kierował samochodem mając w organizmie 1 promil alkoholu. Rajd nietrzeźwego został szybko przerwany, dzięki reakcji innego kierowcy oraz błyskawicznej interwencji policjantów.

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór. Tuż po godzinie 18.00 policjanci z oświęcimskiej komendy, otrzymali zgłoszenie od anonimowego kierowcy, o samochodzie marki Opel Astra jadącym ulicą Pszczyńską w Rajsku, za którego kierownicą miał znajdować się nietrzeźwy kierowca.

We wskazany rejon natychmiast ruszył jeden z patroli oświęcimskiej drogówki. Funkcjonariusze, szybko  namierzyli podejrzany pojazd, a następnie dali kierowcy sygnał do zatrzymania się.  Kiedy samochód zjechał na pobocze funkcjonariusze przystąpili do kontroli drogowej. Za kierownicą auta siedział 43 – letni mieszkaniec Gminy Oświęcim.  Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1 promil alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi.

Szczególne podziękowania za prawidłową reakcję,  należą się zgłaszającemu, który dbając o bezpieczeństwo, zareagował i powiadomił policjantów. W ten sposób pomógł wyeliminować kolejnego nietrzeźwego kierowcę stwarzającego duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Babice. Nietrzeźwy kierowca wypadł z jedni i uderzył w ogrodzenie  posesji
W dniu 16 grudnia 2018 w Babicach gm. Oświęcim policjanci zatrzymali 35 – letniego mieszkańca Gminy Oświęcim, podejrzanego o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wsiadł za kierownicę auta mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu w efekcie czego spowodował kolizję drogową.

Do zdarzenia doszło niedzielę o godzinie 13.30. Policjanci z oświęcimskiej drogówki otrzymali zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej do której doszło w Babicach na ulicy Grunwaldzkiej. Funkcjonariusze niezwłocznie pojechali we wskazany rejon, gdzie zastali Fiata Stilo znajdującego się w ogrodzeniu jednej z posesji.  Za kierownicą pojazdu siedział 35 – letni mieszkaniec Gminy Oświęcim. Szybko okazało się co było przyczyną  utraty panowania nad pojazdem.  Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 1,98 promila alkoholu.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend