Informacje

POWIAT. Radni powiatowi chcą podwyżki wynagrodzeń

Zarząd rady powiatu oświęcimskiego

Podczas najbliższej sesji rady powiatu zanosi się na pierwszy zgrzyt pomiędzy opcją rządzącą powiatem, a radnymi opozycji z Prawa i Sprawiedliwości.

Radni Koalicji Obywatelskiej, Porozumienia Samorządowego Powiatu i KOS 2018 (większość w radzie powiatu) przygotowali projekt uchwały dot. podwyżki swoich diet. Początkowo projekt uchwały o podwyższeniu diet zakładał pozostawienie kwot na tym samym poziomie, jak podczas ostatniej kadencji rady powiatu. Aktualni radni z opcji rządzącej postanowili zmienić stawki na nowe.

Nowy projekt uchwały po autopoprawkach zakłada podwyższenie diety przewodniczącego rady powiatu Kazimierza Homy i nieetatowych członków zarządu Jerzego Mieszczaka i Artura Mendyka z 80 % do 95 % maksymalnej wysokości diety, dokładnie na 2549,92 zł. Wiceprzewodniczący rady powiatu Wojciech Kajdas i Piotr Śreniawski oraz przewodniczący stałych komisji otrzymają podwyżkę z 65 % do 70 %, czyli 1878,89 zł. Pozostali radni powiatu otrzymają podwyżkę z 55 % na 60 % maksymalnej wysokości diety, 1610,48 zł.

Radni opozycji z partii Prawo i Sprawiedliwość nie kryją zaskoczenia. Uważają, iż dotychczasowa wysokość diet była na odpowiednim poziomie i nie ma potrzeby ich zmieniać. Kiedy w 2014 roku starostą został Zbigniew Starzec (PiS), wysokość diet nie została podniesiona. Najprawdopodobniej na najbliższej sesji 5 grudnia radni opozycji nie poprą zmian dotyczących podniesienia wysokości diet w zaproponowanej formie.

red.

foto: materiały prasowe powiatu oświęcimskiego

Poprzedni artykułNastępny artykuł

25 komentarzy

 1. Co z tego, że radni z PISu nie poprą podwyżek jak nie mają większości.
  Ohyda, jeszcze nic nie zrobili a już kasa.

 2. Przewodniczącemu rady powiatu jeszcze mało? Jako prezes PWiK zgarnia lekko 10k/msc.
  Może wykażcie się czymś wspaniali radni i po dwóch latach wnioskujcie o podwyżki…

 3. Ciekawe kiedy zaczną się wymiany dyrektorow, naczelników i prezesów. Kazek Homa i Andrzej Skrzypinski za lojalność do Chwieruta już zasiadają w fotelach prezesów w miejskich spółkach.

 4. DOJNA KOALICJA OBYWATELSKA!!! Nic nie zrobić a już kasę większą brać – niezłe cwaniaczki!!! Do -” co za brednie” – sam pomysł podwyżki jest po prostu ohydny!!!

 5. Ubolewania godne fake newsy…… możliwe tylko na tym pisowskim portalu. Piszecie o poprawce zarządu , nad którą radni nie mieli jeszcze okazji wyrazić zdania . Możliwe , ze do głosowania
  w ogóle nie dojdzie…. albo będzie przeciwne. Ale oczywiście obsmarować radnych koalicji za to czego jeszcze nie uchwalili , …. to dlaczego nie.
  Wstyd i ohyda…… pseudo dziennikarze …… niezależni …..koń by się uśmiał …błłahahahhahha

 6. jak tak można – jeszcze nic nie zrobili a już wyciągają łapy po podwyżkę. zwykły skok na kasę!

 7. cyt „Najprawdopodobniej na najbliższej sesji 5 grudnia radni opozycji nie poprą zmian dotyczących podniesienia wysokości diet w zaproponowanej formie.”

  jasne …można np. dać po 3 telefony i 2 komputery…

 8. To jest prawdziwa twarz POpaprancow KASA i SZWINDLE a ja na nich głosowałem i jeszcze ci czerwoni ,fe

 9. Głupi ruch, zrażający już na wstępie waszych wyborców. Trzy lata pis niczego widać was nie nauczyło. Może wybory samorządowe będą dopiero za 5 lat, ale do PE i do sejmu już całkiem niedługo. Przypomnicie sobie moje słowa Puchatki, kiedy już je przerżniecie.

 10. Za rządów po była praktycznie że deflacja, natomiast po trzech latach pis inflacja pożarła nawet więcej niż te 15%. Teoretycznie radni mieliby więc rację … pod warunkiem, że też wzrosłyby pensje w sferze budżetowej: urzędników, nauczycieli. A ponieważ te od lat stoją w miejscu, więc szanowni radni oczekiwałbym solidaryzowania się ze mną. Ja niestety w przeciwieństwie do was nie mogę dać sam sobie podwyżki.

 11. Spokojnie. Cytując klasyka: lepiej pilnuj portfela bo w powiecie do władzy dorwała się ekipa łasa na kasę.

 12. Jutro przez nasze miasto prawdopodobnie będą przemieszczać się kolumny limuzyn prezydenta Dudy, wicepremier Szydło, a możliwe też, że wicewojewody Starca – na ogólnopolskie obchody barbórkowe w Brzeszczach. Kierowco! Przechodniu! Zachowaj ostrożność!

Send this to a friend