Informacje

POWIAT. Radni powiatowi chcą podwyżki wynagrodzeń

Zarząd rady powiatu oświęcimskiego

Podczas najbliższej sesji rady powiatu zanosi się na pierwszy zgrzyt pomiędzy opcją rządzącą powiatem, a radnymi opozycji z Prawa i Sprawiedliwości.

Radni Koalicji Obywatelskiej, Porozumienia Samorządowego Powiatu i KOS 2018 (większość w radzie powiatu) przygotowali projekt uchwały dot. podwyżki swoich diet. Początkowo projekt uchwały o podwyższeniu diet zakładał pozostawienie kwot na tym samym poziomie, jak podczas ostatniej kadencji rady powiatu. Aktualni radni z opcji rządzącej postanowili zmienić stawki na nowe.

Nowy projekt uchwały po autopoprawkach zakłada podwyższenie diety przewodniczącego rady powiatu Kazimierza Homy i nieetatowych członków zarządu Jerzego Mieszczaka i Artura Mendyka z 80 % do 95 % maksymalnej wysokości diety, dokładnie na 2549,92 zł. Wiceprzewodniczący rady powiatu Wojciech Kajdas i Piotr Śreniawski oraz przewodniczący stałych komisji otrzymają podwyżkę z 65 % do 70 %, czyli 1878,89 zł. Pozostali radni powiatu otrzymają podwyżkę z 55 % na 60 % maksymalnej wysokości diety, 1610,48 zł.

Radni opozycji z partii Prawo i Sprawiedliwość nie kryją zaskoczenia. Uważają, iż dotychczasowa wysokość diet była na odpowiednim poziomie i nie ma potrzeby ich zmieniać. Kiedy w 2014 roku starostą został Zbigniew Starzec (PiS), wysokość diet nie została podniesiona. Najprawdopodobniej na najbliższej sesji 5 grudnia radni opozycji nie poprą zmian dotyczących podniesienia wysokości diet w zaproponowanej formie.

red.

foto: materiały prasowe powiatu oświęcimskiego

Poprzedni artykułNastępny artykuł

25 komentarzy

 1. Co z tego, że radni z PISu nie poprą podwyżek jak nie mają większości.
  Ohyda, jeszcze nic nie zrobili a już kasa.

 2. Przewodniczącemu rady powiatu jeszcze mało? Jako prezes PWiK zgarnia lekko 10k/msc.
  Może wykażcie się czymś wspaniali radni i po dwóch latach wnioskujcie o podwyżki…

 3. Ciekawe kiedy zaczną się wymiany dyrektorow, naczelników i prezesów. Kazek Homa i Andrzej Skrzypinski za lojalność do Chwieruta już zasiadają w fotelach prezesów w miejskich spółkach.

 4. Skoro starosta mógł sobie i kolegom przyznać prezenty, to ci też mogą.

 5. DOJNA KOALICJA OBYWATELSKA!!! Nic nie zrobić a już kasę większą brać – niezłe cwaniaczki!!! Do -” co za brednie” – sam pomysł podwyżki jest po prostu ohydny!!!

 6. Ubolewania godne fake newsy…… możliwe tylko na tym pisowskim portalu. Piszecie o poprawce zarządu , nad którą radni nie mieli jeszcze okazji wyrazić zdania . Możliwe , ze do głosowania
  w ogóle nie dojdzie…. albo będzie przeciwne. Ale oczywiście obsmarować radnych koalicji za to czego jeszcze nie uchwalili , …. to dlaczego nie.
  Wstyd i ohyda…… pseudo dziennikarze …… niezależni …..koń by się uśmiał …błłahahahhahha

 7. jak tak można – jeszcze nic nie zrobili a już wyciągają łapy po podwyżkę. zwykły skok na kasę!

 8. cyt „Najprawdopodobniej na najbliższej sesji 5 grudnia radni opozycji nie poprą zmian dotyczących podniesienia wysokości diet w zaproponowanej formie.”

  jasne …można np. dać po 3 telefony i 2 komputery…

 9. To jest prawdziwa twarz POpaprancow KASA i SZWINDLE a ja na nich głosowałem i jeszcze ci czerwoni ,fe

 10. Głupi ruch, zrażający już na wstępie waszych wyborców. Trzy lata pis niczego widać was nie nauczyło. Może wybory samorządowe będą dopiero za 5 lat, ale do PE i do sejmu już całkiem niedługo. Przypomnicie sobie moje słowa Puchatki, kiedy już je przerżniecie.

 11. Do Budźetowy:

  Ten, kto ma władzę, nie musi nikogo za nic przepraszać.

 12. Za rządów po była praktycznie że deflacja, natomiast po trzech latach pis inflacja pożarła nawet więcej niż te 15%. Teoretycznie radni mieliby więc rację … pod warunkiem, że też wzrosłyby pensje w sferze budżetowej: urzędników, nauczycieli. A ponieważ te od lat stoją w miejscu, więc szanowni radni oczekiwałbym solidaryzowania się ze mną. Ja niestety w przeciwieństwie do was nie mogę dać sam sobie podwyżki.

 13. Spokojnie. Cytując klasyka: lepiej pilnuj portfela bo w powiecie do władzy dorwała się ekipa łasa na kasę.

 14. Jutro przez nasze miasto prawdopodobnie będą przemieszczać się kolumny limuzyn prezydenta Dudy, wicepremier Szydło, a możliwe też, że wicewojewody Starca – na ogólnopolskie obchody barbórkowe w Brzeszczach. Kierowco! Przechodniu! Zachowaj ostrożność!

Send this to a friend