Kultura

POWIAT. PWSZ siedem oczek w górę!

Uczelnia Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu awansowała z miejsca dwudziestego na miejsce 13-ste wśród najlepszych Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych w ogólnopolskim rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2018!

Jesteśmy niezmiernie dumni, że udało nam się wspiąć o siedem pozycji w tak prestiżowym rankingu. Na ten fantastyczny wynik złożyła się praca bardzo wielu osób m.in.: władz Uczelni, pracowników administracyjnych i dydaktycznych, a także studentów – podkreślają na oświęcimskiej Uczelni.

Ranking perspektyw jest  przygotowywany na podstawie analizy dużej liczby wskaźników uporządkowanych według 6 kryteriów: prestiżu, pozycji rynkowej absolwentów, siły naukowej, innowacyjności, warunków studiowania oraz umiędzynarodowienia. Nad prawidłowością i rzetelnością procedur sporządzania rankingu czuwa Kapituła składająca się z reprezentantów znaczących środowisk akademickich i zatrudniających absolwentów uczelni.  Kapituła pracuje pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, b. prezesa Polskiej Akademii Nauk, b. ministra nauki i informatyzacji.

powiat oświęcimski

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Jadąc ulicą Legionów przed mostem jagiellońskim jest znak drogowy z rozpiską zjazdów z ronda. Wynika z niego, że aby dojechać do Pszczyny DK 933 trzeba skręcić drugim zjazdem oraz że jadąc do Pszczyny DK 933 trzeba skręcić trzecim zjazdem (na most i Kęty?). Wypadałoby drogowcy poprawić.

Send this to a friend