Informacje

POWIAT. Psychiatria jeszcze w tym roku…

Jeszcze w tym roku rozpocznie się inwestycja na oddziale psychiatrycznym Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Znaczną część środków finansowych na ten cel Powiat pozyskał z Regionalnego Programu Operacyjnego.

18 maja w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu odbyło się robocze spotkanie dotyczące planowanych inwestycji w Szpitalu Powiatowym. W wydarzeniu uczestniczyli Starosta Oświęcimski Zbigniew Starzec, Członek Zarządu Powiatu Ewa Pawlusiak, Skarbnik Powiatu Katarzyna Wanat, Dyrektor Szpitala Sabina Bigos-Jaworowska oraz Zastępca Dyrektora ds. techniczno-eksploatacyjnych Agnieszka Oniszczuk.

– W tym roku i następnym planujemy dalszą modernizacją oddziałów szpitalnych, już sięgnęliśmy po środki na ten cel. Zmodernizowane zostaną oddziały: psychiatryczny (2017-2018) oraz ginekologiczno-położniczy i noworodkowy (2018) – mówi Sabina Bigos-Jaworowska.

Całość inwestycji kosztować będzie 13 mln 535 tys. złotych, z czego dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego wyniesie 10 mln – podkreśla Skarbnik Katarzyna Wanat.

Źródło: powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Pani Bigos Jaworowska ponad pół od roku nie interesuje się brakiem lekarza diabetologa w poradni specjalistycznej szpitala. Pacjenci oczekują w kolejce ale lekarza NIE MA !!! Przypomnę, że Cukrzyca jest powszechnie uznawana za chorobę XXI wieku i w szczególnie utajony sposób atakuje społeczeństwo (dzieci i starszych). Przy okazji rozbudowy i modernizacji Oddziałów, których istnienia nie kontestuję, warto by rozejrzała się Pani wokół siebie. może trzeba zaprosić „przyjaciółkę” do Miasta i hucznie wprowadzić na salony DIABETOLOGA.

Send this to a friend