Informacje

POWIAT. Promują bezpieczeństwo podczas festynów i pikników rodzinnych

Podczas ubiegłego weekendu policjanci z oświęcimskiej komendy Policji oraz Komisariatu Policji w Chełmku, uczestniczyli w dwóch festynach zorganizowanych przez Gminę Polanka Wielka oraz Miasto i Gminę Chełmek. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, wśród których, jak co roku ogromnym zainteresowaniem cieszyły stoiska, na których swój sprzęt oraz umundurowanie prezentowały służby ratunkowe. W trakcie rozmów z mieszkańcami, funkcjonariusze promowali tematykę związaną z prewencją kryminalną oraz bezpieczeństwem w ruchu drogowym, w ramach powiatowego programu „Bezpieczny pieszy” i kampanii „Kreci mnie bezpieczeństwo”. Omawiali i prezentowali sposób funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako prostego, internetowego narzędzia dbania o bezpieczeństwo w swoim miejscu zamieszkania. Informowali również w jaki sposób można korzystać z aplikacji Moja Komenda i Mój Dzielnicowy, służących mieszkańcom do szybszego kontaktu z dzielnicowym, czy znalezieniem najbliższej jednostki Policji.

Najwięcej czasu policjanci poświęcili jednak dzieciom. Prezentując radiowozy, motocykle oraz wyposażenie służbowe, opowiadali o zadaniach, które na co dzień realizuje Policja, aby dbać o bezpieczeństwo. Dzieci bardzo chętnie przymierzały czapki, kamizelki i hełmy kuloodporne, a także wsiadały za kierownicę radiowozów i motocykli policyjnych, a ich rodzice uwieczniali tę chwilę robiąc pamiątkowe zdjęcia.

Z policjantami będzie można się spotkać również podczas kolejnych festynów z okazji Dnia Dziecka oraz festynów rodzinnych:

02.06.2017 (piątek) ok. godz. 16.30 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Oświęcimiu

02.06.2017 (piątek) ok. godz. 15.00 Pławy /plac zabaw przy ulicy Pławianka/

03.06.2017 (sobota) ok. godz. 14.30 Dom Kultury w Kętach

03.06.2017 (sobota) ok. godz. 15.00 Dwory /obok Kaplicy Hallera/

04.06.2017 (niedziela) ok. godz. 15.00 Urząd Gminy Osiek

10.06.2017 (sobota) ok. godz. 13.00 Szkoła Podstawowa w Grojcu

10.06.2017 (sobota) ok. godz. 15.00 Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zatorze

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend