Informacje

POWIAT. Pożegnania i awanse w Komendzie Powiatowej PSP w Oświęcimiu

Od lewej: st. kpt. Marcin Głogowski, st. bryg. Piotr Filipek

Po blisko 7 latach komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu przekazał stery młodszemu koledze. St. bryg. Piotr Filipek oficjalnie pożegnał się z oświęcimską komendą. Jego następcą został dotychczasowy zastępca, st. kpt. Marcin Głogowski.

Na uroczystościach, które odbyły się 26 września licznie pojawili się samorządowcy Ziemi Oświęcimskiej i przedstawiciele zaprzyjaźnionych jednostek straży pożarnej. Powiat reprezentowali: starosta Marcin Niedziela, wicestarosta Paweł Kobielusz oraz członkowie zarządu: Teresa JankowskaGrażyna Kopeć i Jerzy Mieszczak.

Z honorami pożegnano dotychczasowego komendanta PSP w Oświęcimiu, st. bryg. Piotra Filipka, który został powołany na zastępcę małopolskiego komendanta PSP w Krakowie.

W swoim przemówieniu ustępujący komendant wspomniał o najważniejszych akcjach, którymi kierował na terenie naszego powiatu. Z dumą wypowiadał się o profesjonalizmie swoich podwładnych.

Podziękował samorządowcom za finansowe wsparcie, które pozwoliło na zakup nowoczesnego sprzętu ratującego życie i dobytek mieszkańców. Dziękował również włodarzom za doskonałą współpracę i otwartość na nieszablonowe rozwiązania.

Swojemu następcy życzył powodzenia. Stwierdził, że jest spokojny o dalszą przyszłość komendy.

Nowy komendant KP PSP w Oświęcimiu, st. kpt. Marcin Głogowski jest związany ze stolicą naszego powiatu. Pochodzi z rodziny, w której żywe są tradycje strażackie. W oświęcimskiej komendzie służy od 2009 r. Dał się poznać jako świetny dowódca akcji ratowniczo-gaśniczych. W swoim przemówieniu podziękował st. bryg. Filipkowi za zaufanie i za to, że mógł się pod jego skrzydłami wiele nauczyć.

Podkreślił, że za modelowy uważa dotychczasowy system współpracy oświęcimskiej PSP z jednostkami OSP w naszym powiecie. Do włodarzy powiatu i gmin skierował słowa podziękowania za wsparcie.

Obu komendantom pogratulował, dziękując za dotychczasową współpracę i deklarując dalszą pomoc, starosta Marcin Niedziela.

źródło: starostwo powiatowe / Fot. RL

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend