Informacje

POWIAT. Poszukiwani listami gończymi już za kratami

Oświęcimscy policjanci z Wydziału Kryminalnego wpadli na trop i zatrzymali trzech mieszkańców Oświęcimia ściganych listami gończymi. Czwarty oświęcimianin,  poszukiwany czteroma listami gończymi,  wpadł w ręce krakowskich policjantów, a piąty został zatrzymany na lotnisku Okęcie przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Policjanci zajmujący się poszukiwaniami osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości każdego dnia wykonują wiele czynności zmierzających do zatrzymania przestępców, którzy na różne sposoby próbują uniknąć kary pozbawienia wolności. W swoich czynnościach funkcjonariusze ściśle współpracują z różnymi jednostkami Policji, a także różnymi służbami.

W dniu 2 października 2019 oświęcimscy kryminalni odwiedzili jedno z mieszkań na Osiedlu Chemików w Oświęcimiu, w którym jak ustalili miał się ukrywać 36 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym przez pszczyński sąd za przestępstwo niestosowania się do zakazu orzeczonego przez sąd. Poszukiwany został zatrzymany, a następnie doprowadzony do jednego z zakładów karnych,  gdzie spędzi następne półtora roku.

Dwa dni później (4.10.2019) w ręce kryminalnych wpadł kolejny poszukiwany listem gończym. 41 – letni mieszkaniec Oświęcimia został zatrzymany przed jednym z bloków na Osiedlu Zasole w Oświęcimiu. Był od maja br. poszukiwany przez oświęcimski sąd za kilkadziesiąt oszustw na szkodę stacji paliw z terenu powiatu oświęcimskiego oraz Śląska. Zatrzymany trafił na dwa miesiące do jednego z zakładów karnych.

We wtorkowy wieczór (15.10.2019) na ulicy Dąbrowskiego w Oświęcimiu policjanci zauważyli mężczyznę pasującego do rysopisu poszukiwanego listem gończym 46  – letniego mieszkańca Oświęcimia.  Mężczyzna był poszukiwany od kilku miesięcy za przestępstwo drogowe. W zakładzie karnym spędzi najbliższe dwa lata.

Z kolei Funkcjonariusze Straży Granicznej z warszawskiego lotniska  Okęcie powiadomili oświęcimskich poszukiwaczy o zatrzymaniu 54 – letniego mieszkańca gminy Oświęcim, który przyleciał z Londynu. Mężczyzna był poszukiwany od kilku miesięcy przez oświęcimski sąd za oszustwa oraz niealimentację. W zakładzie karnym spędzi rok.

Pięć lat za kratkami spędzi  36 – letni mieszkaniec Oświęcimia poszukiwany czteroma listami gończymi oraz 35 innymi ogólnokrajowymi zarządzeniami poszukiwawczymi. Jego spektakularnego zatrzymania dokonali policjanci Wydziału Kryminalnego II Komisariatu Policji w Krakowie. W miniony poniedziałek (14.10.2019) wypatrzyli go przed jednym z krakowskich hipermarketów.  Mężczyzna siedział za kierownicą BMW. W chwili, gdy zorientował się, że policjanci zablokowali mu wyjazd z parkingu podjął  próbę ucieczki, lecz cofając pojazdem uderzył w zaparkowanego dostawczaka. Wtedy został błyskawicznie zatrzymany.  Podczas przeszukania mężczyzny policjanci ujawnili sfałszowany dowód osobisty, którym posługiwał się w ostatnim okresie czasu, aby uniknąć zatrzymania.

Aktualny wykaz osób poszukiwanych przez policjantów z oświęcimskiej komendy Policji oraz policjantów z komisariatów Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze, znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce poszukiwani: http://oswiecim.policja.gov.pl/pl/poszukiwani?strona=1

Osoby, które znają miejsce pobytu poszukiwanego,  proszone są o kontakt z policjantami z jednostki prowadzącej poszukiwanie lub policjantami z najbliższej jednostki Policji. Zapewniamy anonimowość.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend