Informacje

POWIAT. Poniedziałkowa zimowa szklana pułapka

W poniedziałek wieczorem 14 stycznia na terenie powiatu oświęcimskiego panowały trudne warunki drogowe. Śnieżyca oraz oblodzona nawierzchnia dróg w jednej chwili znacznie spowolniły ruchu pojazdów i okazały się również groźne dla pieszych.

O godzinie 16.50 w miejscowości Zasole na skrzyżowaniu ulic Łęckiej z Wypoczynkową mieszkanka Krakowa kierując samochodem marki Toyota Yaris najechała na tył samochodu marki Seat Toledo, którym kierował mieszkaniec Łęk, a który zatrzymał się przed skrzyżowaniem, gdyż zapaliło się czerwone światło sygnalizatora.

O godzinie 17.50 w Kętach na ulicy Krakowskiej doszło do kolejnej kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci mieszkaniec Kęt kierując samochodem marki Audi najechał na tył samochodu marki Hyundai, którym kierowała mieszkanka Kęt.

O godzinie 19.00 na jednym z przejść dla pieszych na ulicy Śniadeckiego w Oświęcimiu pośliznęła się mieszkanka Oświęcimia. Błyskawicznie z pomocą przyszli kierowcy, którzy powiadomili również Pogotowie Ratunkowe. Piesza w wyniku upadku na jezdnię.

O godzinie 19.20 do kolizji drogowej doszło w Chełmku na ulicy Krakowskiej, gdzie mieszkanka Chrzanowa kierując samochodem marki Opel Corsa na łuku drogi zjechała na przeciwległy pas ruchu gdzie zderzyła się z samochodem marki VW, którym kierował mieszkaniec Trzebini. Do szpitala na obserwację zostało przewiezionych dwoje dzieci w wieku 2 i 3 latka, które podróżowały oplem.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę, gdy trudne warunki zaskoczą nas w trasie. Pamiętajmy, że lepiej zdjąć nogę z gazu i jechać wolniej, niż zakończyć jazdę w rowie czy uderzyć w inny pojazd.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend