Informacje

POWIAT. Ponad 3 tysiące porcji marihuany

Kryminalni z komendy w Oświęcimiu zlikwidowali profesjonalną domową uprawę konopi indyjskich. Z przejętych roślin oraz przygotowanego do sprzedaży suszu plantator mógł uzyskać ponad 3 tysiące porcji marihuany o szacowanej wartości 90 tysięcy złotych.

W trakcie podejmowanych czynności mających na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej policjanci Wydziału Kryminalnego ustalili, że 35–letni mieszkaniec jednej z podoświęcimskich miejscowości prowadzi domową uprawę konopi indyjskich. W ubiegły piątek (10.05.2019) policjanci wkroczyli na teren jego posesji, gdzie podczas przeszukania poddasza domu jednorodzinnego znaleźli pięć specjalnie przygotowanych boksów, w których znajdowało się łącznie 117 krzaków konopi indyjskich. Każdy z boksów miał zainstalowane oświetlenie, ogrzewanie oraz wentylację wspomagające rozwój roślin. Pomieszczenia te były również wyposażone w sterowniki czasowe regulujące pracę poszczególnych urządzeń. Dowody świadczące o tym, że podejrzany przygotowywał się do wprowadzenia do obrotu większej ilości marihuany funkcjonariusze znaleźli także podczas przeszukania pozostałych pomieszczeń, gdzie ujawnili sześć słoików wypełnionych suszem marihuany.

[masterslider alias=”ms-3″]

 

Właściciela plantacji nie było na posesji podczas tej akcji. W związku z tym wszczęto jego poszukiwania. Jednak w poniedziałek 35–latek … sam zgłosił się do oświęcimskiej komendy, gdzie zostały mu przedstawione zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz uprawy konopi indyjskich.

Za posiadanie narkotyków w znacznych ilościach grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za uprawę konopi indyjskich grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend