Informacje

POWIAT. Policyjna akcja „Znicz 2019”

W dniach od 31 października do 3 listopada 2019  policjanci przeprowadzą akcję pn. „Znicz 2019” dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu na drogach powiatu oświęcimskiego  .

W związku z dniem Wszystkich Świętych,  nastąpi znaczne wzmożenie ruchu pojazdów i pieszych. Najbardziej odczuwalny i uciążliwy będzie on w rejonach cmentarzy oraz trasach wjazdowych i wyjazdowych z miast. W przypadku dużych utrudnień ruchem będą kierować policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, i to do ich poleceń w pierwszej kolejności należy się stosować.

Pamiętajmy, że organizacja ruchu wokół cmentarzy zostanie zmieniona, więc w tych miejscach kierowcy szczególnie powinni zwracać uwagę na oznakowanie.   Należy pamiętać, aby prowadzić swój pojazd  z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Istotne jest, aby utrzymywać odpowiedni  odstęp miedzy pojazdami. Niedopuszczalne jest wsiadanie za kierownicę po alkoholu.

Przypominamy  także, że samochody pozostawione w miejscach, gdzie jest to zabronione lub w których  będą utrudniały ruch lub zagraża bezpieczeństwu będą usuwane na koszt właściciela.

Pamiętajmy również, aby wyjeżdżając w podróż odpowiednio zabezpieczyć swój dom lub mieszkanie, sprawdzonym rozwiązaniem w tym zakresie jest także pomoc sąsiedzka. Ważne jest, aby  po zaparkowaniu pojazdu nie pozostawiać w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów.

Apelujemy także do pieszych, aby korzystali z chodników, a w przypadku ich braku z pobocza. Przypominamy,  aby zakładali elementy odblaskowe i zachowali ostrożność oraz uwagę podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych, czy jezdnię.

Policjanci ruchu drogowego oraz prewencji, będą czuwać nad bezpieczeństwem na drogach,  jednakże dużo zależy od samych użytkowników dróg. Zadbajmy o to aby każdy z nas bezpiecznie powrócił do domu. 

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend